Jan Suchan sestřelil Žižkov

Vydařený zápas prožili fotbalisté Vlašimi, kteří ve středu odpoledne zavítali na pražský Žižkov. Ústřední postavou zápasu se stal záložník Vlašimi Jan Suchan, který vstřelil obě branky a zajistil tak svému týmu pátou výhru v řadě.

Žižkov – Vlašim 1:2 (1:1)

Branky: 28. Batioja – 25. a 57. Suchan. ŽK: Zlatohlávek, Breda (oba Vlašim).
Žižkov: Halouska – Březina (46. Sakala), Gabriel, Aggoun, Bazal – Kopičár, Súkenník (64. Sixta) – Bouguetouta (64. Reteno), Batioja, Novák (69. Fawzi) – Voltr (55. Vandas).
 Vlašim: Vágner – Broukal, Icha (64. Zinhasović), Breda, Svoboda – Křišťan (90+2. Krunert), Hošek – Jurásek (64. Solomon), Suchan, Rigo (46. Zlatohlávek) – Gning (73. Toula).

Žižkovský celek vstoupil do utkání s velkým odhodláním, ale ze svých úvodních centrů vytěžil pouze několik rohů, ale branku Vágnera výrazněji neohrozil. To hosté o sobě dali vědět nebezpečněji. Konkrétně záložník Jan Suchan, který se nakonec stal klíčovou osobností zápasu. V 15. minutě hostující fotbalista pořádně vystrašil domácího brankáře, aby jej pak o deset minut později překonal po rychlém kontru svého celku – 0:1.

Hosty vstřelená branka povzbudila a další gól měl na noze Abdallah Gning, který však ve stoprocentní šanci míč umístil těsně vedle levé tyče domácí svatyně. O to více toho hosté litovali ve 28. minutě, kdy přímý kop dokázal prodloužit hlavou za záda Vágnera Batioja a bylo srovnáno – 1:1. Vedení chtěla Vlašim zpět, ale Svobodův pokus Halouska dokázal vytěsnit. Ještě před poločasem mohli vlašimští využít zaváhání domácího brankáře, ale toho zastoupil nakonec na brankové čáře jeden z vracejících se obránců. Poločas tedy skončil remízou 1:1.

Cílem domácích do druhé půle bylo překlopit zápas na svou stranu a pomoci si v tuhém boji o záchranu, ale to se nezdařilo. V 52. minutě byl faulován Gning, ale nařízenou penaltou pohrdl Jan Suchan. Mrzet to však zimní posilu Vlašimi nemuselo, protože jen o pár minut později dokázal překonat Halousku podruhé – 1:2. Šestá jarní trefa Suchana nakonec byla rozhodující a Vlašim ve zbytku utkání svůj těsný náskok v pohodě uhlídala.

Po konečném hvizdu mohl vlašimskou kabinou popáté v řadě znít vítězný pokřik a zisk tří bodů jen upevnil druhou pozici týmu od bájné hory Blaník v tabulce. Další utkání čeká na Vlašim již v sobotu, kdy zajíždí na půdu Prostějova.