Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Jaroslav Jíra: Chci udělat vše, abych byl pro tým platný

Od zahájení zimní přípravy v lednu 2021 se s týmem připravuje i dorostenec Jaroslav Jíra. Za dlouhé měsíce udělal jistě krok kupředu a během letní přípravy se již objevil i na hřišti. Například v utkání s Bohemians asistoval u jednoho z pěti gólů Vlašimi. „Na hodnocení moc nejsem, ale moc mě to baví a chci udělat vše, abych byl platným členem týmu,“ nechal se slyšet Jaroslav Jíra v krátkém rozhovoru. 

Jardo, už od zimy se připravuješ v tréninku s Áčkem. Jak bys to zhodnotil?
Na hodnocení moc nejsem a je na to dost brzy, ale první co mě napadá je, že jsem za tu možnost velmi rád a pořád si zvykám. Na tempo, na rychlost, na herní styl, je to pro mě celé nové. Současně je to pro mě velká výzva a motivuje mě dokázat, že na to mám. Takže hlavní hodnocení je, že mě to moc baví a chci udělat vše, abych byl platným členem týmu.
V čem vidíš svůj největší posun od prvního tréninku?
Je to právě o návycích, o tom, že už více chápu styl hry, kde se mám pohybovat a také jak hrají spoluhráči. Jsem sice pořád na začátku, ale už se v tréninku i ve hře cítím lépe a pomalu se do toho dostávám. A mám radost, že se posouvám.
V létě přišel k týmu nový trenér. Jaký je rozdíl v přístupu Martina Hyského oproti Danu Šmejkalovi v tvých očích?
Na tuhle otázku neumím odpovědět. Nemyslím si, že bych měl být ten, kdo má hodnotit trenéry. Pro mě jsou oba profíci a oběma jsem vděčný, že mi dali šanci naskočit do tréninku a následně do přípravy s áčkem. Pod oběma se cítím dobře a snažím se soustředit na všechny rady, které od nich dostávám.
V přípravě jsi naskočil i do zápasu a byla z toho gólová asistence proti Bohemce. Jak jsi byl se svým výkonem spokojený? Trenér tě celkem chválil, to tě musí těšit, že?
Nastoupit do těchto zápasů je pro mě zatím největší fotbalový zážitek na hřišti. Rád bych ale byl víc vidět, potřebuji si začít ještě více věřit, získat lepší fyzičku a větší jistotu. Takže kdybych se měl hodnotit sám, mám před sebou ještě ohromný kus práce a rád bych podával daleko lepší výkony, než doposud. Že o mě trenér hovořil dobře, mě samozřejmě moc těší, ale pořád chci tvrdě pracovat na tom, abych mohl naplnit jeho důvěru a ukázat mnohem lepší výkony.