Aktuality

Aktuální informace a oznámení

K poslednímu zápasu do Chrudimi!

Poslední utkání podzimní části letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mají před sebou fotbalisté Vlašimi, kteří se v sobotu dopoledne představí na chrudimském stadionu Za Vodojemem proti místnímu celku MFK Chrudim.

MFK Chrudim

Chrudim se v druhé nejvyšší soutěži drží od roku 2018. Aktuálně se tým vedený trenérem Jaroslavem Veselým nachází na poslední příčce tabulky se ziskem deseti bodů, kam se propadl díky souhře výsledků v minulém kole. Chrudim navíc bodovat nedokázala, když prohrála těsně na půdě favorizované Zbrojovky Brno 2:3.

„Já si myslím, že tímto utkáním já i tým aspirujeme na titul hlupáci roku. Kromě úvodních deseti minut, kdy na nás Zbrojovka nalétla a vstřelila branku ze standardky. Jinak byl duel naprosto vyrovnaný, my jsme nepochopitelně dostali gól dvakrát v závěru. Nesouvisí to s kondicí, ale s koncentrací a taktickým myšlením,“ hodnotil utkání pro klubový web trenér Jaroslav Veselý. Motivace do posledního duelu s Vlašimí je tedy jasná – zvítězit a dostat se z ligového dna.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Vlašimští fotbalisté v letošním ročníku jdou za svým cílem, kterým je vylepšení loňského umístění a aktuálně je výběr Martina Hyského na výborném čtvrtém místě tabulky. „S umístěním jsme spokojeni, ale v závěru podzimu jej chceme ještě vylepšit,“ zaznělo z vlašimské kabiny před zápasem s Duklou a Chrudimí. Polovina úkolu je po výhře 2:0 nad Duklou splněna.

„Proti Dukle to byl velice těžký zápas. Věděli jsme že to bude boj. Dukla se chtěla zvednout a chtěla si odvézt body. Tři body jsme chtěli i my. Nakonec se nám to povedlo. Soupeře jsme do větších šancí krom úvodu zápasu nepustili a získali zasloužené tři body. Nyní je před námi poslední zápas a v Chrudimi budeme chtít také uspět,“ řekl brankář Vlašimi Matyáš Vágner.

Vzájemná bilance

Od roku 2018 na sebe oba soupeři narazili celkem v sedmi mistrovských duelech. Lepší bilanci mají vlašimští hráči, kteří vyhráli čtyři duely, jeden zápas skončil remízou a dvakrát se z výhry radovali chrudimští fotbalisté.

Utkání 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Chrudimí a Vlašimí startuje v sobotu 27. listopadu v 10:15 na stadionu Za Vodojemem v Chrudimi.