Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Láďa Janda: Pojďme si společně v neděli užít fotbal!

První domácí utkání čeká v neděli fotbalisty FC Sellier & Bellot Vlašim! Tým kolem Ladislava Jandy by rád přivítal na stadionu co nejvíce fanoušků a fanynek. „Je to už celkem dlouho co jsme se mohli ve Vlašimi všichni sejít na stadionu a užít si fotbal společně, a to jak hráči, tak diváci! Takže jsme doufám všichni lační po fotbale! Věřím, že na konci zápasu budeme slavit výhru!“ uvedl v rozhovoru Ladislav Janda, který krom jiného krátce zhodnotil i uplynulou přípravu. 

Láďo, pojďme se ještě vrátit k letní přípravě. Jak by jsi zhodnotil odehrané zápasy z tvého pohledu?

Hráli jsme pěkné zápasy a i herně to bylo z naší strany dobré. Myslím, že pro naše mladé mužstvo je super, že se mohlo v tolika zápasech konfrontovat s ligovými týmy a rozhodně jsme předvedli dobré výkony i výsledky. Škoda možná jen, že jsme více zápasů nevyhráli doma, ale to jsme si schovali do mistrovských utkáních.

Přípravu jste zahájili s novým realizačním týmem. Jak pociťuješ tuhle změnu a jak se ti zamlouvá tréninkový proces?

Změnil se hlavně počet trenérů (smích). Teď máme větší počet lidí v realizačním týmu, který má svoje role mezi sebou hezky rozdělené a servis pro nás hráče se díky tomu zvedl. Co se týče tréninků byly všechny s míčem na hřišti, což kvituju.

Trochu se posunula i tvoje role. Po konci Kuby Štochla jsi zůstal v týmu nejstarším hráčem. Jak si zvykáš na tuhle roli?

Tak úvodem bych rád podotkl, že Čuba (Jakub Štochl – pozn. red.) mě svým rozhodnutím naštval a tím mě dostal do téhle role (směje se). No zní to hrozně: Jsi nejstarší v týmu (smích), ale naštěstí si tak nepřipadám a role se mi nijak zvlášť nezměnila.

Přišlo hodně mladých kluků ze Slavie. Jak se adaptovali v týmu?

Všichni kluci ze Slávie, co přišli, ukázali, že do týmu patří. Přišli do nového prostředí, nyní si budou zvykat na jinou soutěž. Jejich malinkou výhodou je, že je tu trenér, který je zná a ví co umí.

Máte za sebou i první utkání, kdy jste remizovali v Opavě 3:3 a zároveň vás čeká i první domácí utkání…

V Opavě to byl zamotaný zápas, jako na houpačce. Když vyrovnáš gólem v poslední minutě nastavení, musíš být spokojený s bodem. I když jsme hráli hodinu proti deseti. Takže bod bereme, ale bude k ničemu, když teď nevyhrajeme domácí zápas s Chrudimí! A tím se dostávám k tomu, že bych rád pozval, co nejvíce fanoušků a fanynek na první domácí zápas! Je to už celkem dlouho, co jsme se mohli ve Vlašimi všichni sejít na stadionu a užít si fotbal společně jak hráči, tak diváci! Takže jsme doufám všichni lační po fotbale! Věřím, že na konci zápasu budeme slavit výhru!

LJ18©️