Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Ladislav Janda: Situace není dobrá, ale my se z ní dostaneme!

Vlašimský fotbalový tým prožívá výsledkově nepovedený podzim. Situace není lehká, ale jeden z vůdců vlašimské kabiny a kapitán týmu Ladislav Janda věří, že se situace zlepší. ,,Situace není dobrá, ale  my se z ní dostaneme, jsem o tom přesvědčený,” věří Janda.

Poslední utkání nevypadalo v prvním poločase špatně, ale nakonec jste prohráli 0:2. Jak zápas hodnotíte?

Tak zápas s Hradcem Králové nemůžu hodnotit jinak než špatně. Po vyrovnané první půli jsme si nepohlídali jednu standardku a soupeř už si pak zkušeně vítězství pohlídal. Je to už pro nás v tomto roce po několikáté, kdy dobře rozehraný zápas nedokážeme dohrát do vítězného konce nebo aspoň k remíze.

Jaká panuje v této situaci nálada v kabině?

Situace není dobrá, ale pořád ještě máme na podzim čtyři zápasy, ve kterých je potřeba získat co nejvíc bodů. Nálada musí zůstat pozitivní a bojovná! Vidím kluky každý den na tréninku a každý si je vědom naší situací, nikdo nechce zůstat na spodku tabulky.

V sobotu vás čeká utkání s Vyšehradem, který se nachází také na chvostu tabulky. Jaký máte do utkání cíl a jaký zápas se dá očekávat?

Asi to nebude moc krásný zápas, ale v naší situaci si nemůžeme vybírat. Prostě tam jedeme vyhrát, nemůžeme kalkulovat co a jak bude, prostě to na sto procent odmakáme a věřím, že na konci se budeme moci s klukama radovat ze zisku tří bodů.

Jak vůbec hodnotíte jako kapitán dosavadní průběh podzimu?

Podzim nám zatím nevychází jak jsme si představovali. Nikdo nerad hraje na spodku tabulky a už vůbec nikdo nerad prohrává. Strašně nám chybí body z domácích zápasů, kde si myslím že nehrajeme úplně špatně, ale nedokážeme přetavit šance v góly a utkání nakonec ani nezremizujeme. Takže zlepšit produktivitu vpředu a na druhé straně být víc zodpovědnější v defenzivě! Musíme pořád věřit že to zlomíme, poctivě makat, zůstat hlavama nahoře. Příčiny hledat je zbytečné. Situace není dobrá, ale  my se z ní dostaneme, jsem o tom přesvědčený.