Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Liga je zpět, Vlašim vyráží do Prostějova

Velikonoční víkend bude u vlašimských fotbalistů ve znamení dalšího utkání v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Tentokrát se středočeský celek představí na půdě Prostějova, který aktuálně atakuje přední příčky druhé nejvyšší soutěže. Utkání je na programu v sobotu 3. dubna od 16:30.  

1 SK Prostějov

Tým z Hané je v letošním ročníku v dobrém rozpoložení a po čtrnácti odehraných zápasech atakuje třetí pozici v tabulce F:NL s jedním neodehraným zápasem k dobru. V posledním kole dokonce prostějovský celek oloupil Viktorii Žižkov na jejím stadionu a ve dvou jarních zápasech zatím nenašel přemožitele. Tým vedený trenérem Pavlem Šustrem v prvním jarním kole vyloupil totiž také severočeský Varnsdorf, kde zvítězil 4:2. Domácí duel s Duklou musel být kvůli hygienickým opatřením v týmu hostů odložen na 7. dubna.

Reprezentační přestávku využili prostějovští fotbalisté k odehrání přípravného utkání s prvoligovou Sigmou Olomouc. V celku vyrovnané utkání nakonec skončilo těsnou výhrou Sigmy 3:2.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Vlašimský tým odehrál během jarní části soutěže zatím všechny tři duely. V tom posledním se podařilo středočeskému celku zvítězit v domácím duelu proti Třinci 1:0, když o výhře rozhodl svou přesnou trefou Fortune Bassey. „Mám radost, že jsem se v lize konečně trefil a navíc nám to přineslo tři body,“ těšilo útočníka původem z Nigérie. Dobrou zprávou pro Vlašim jsou i dva zápasy v lize s nulou na ukazateli inkasovaných branek a zisk čtyř bodů. „Nyní je na nás, abychom na to navázali v Prostějově a získali další body,“ uvedl v nedávném rozhovoru brankář Josef Řehák.

Zatímco Prostějov využil reprezentační přestávky k sehrání přípravného duelu, tak na Vlašim čekal pohárový zápas s Jabloncem. V tomto utkání odešla Vlašim poražena v poměru 2:3, když o postupu prvoligového celku rozhodly především dva pokutové kopy. „Je to škoda, ale to už je za námi a my se chceme naplno soustředit na nadcházející ligový souboj,“ dodal Řehák.

Vzájemná bilance:

Pokud bychom se podívali na bilanci vzájemných utkání sobotních soupeřů, tak lépe si zatím vedou vlašimští, kteří z pěti duelů třikrát zvítězili, jednou prohráli a jeden zápas skončil dělbou bodů. Skóre ze vzájemných duelů je 7:5 z pohledu Vlašimi. Podzimní zápas na stadionu ve Vlašimi přinesl velkou radost na straně Prostějova, který zvítězil 3:1 po dvou brankách Matouška a jednom zásahu Sečkáře.

Utkání 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi týmy 1. SK Prostějov a FC Sellier & Bellot Vlašim startuje v sobotu 3. dubna od 16:30 na prostějovském stadionu.