Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Ligové grémium rozhodlo! Druhá liga ve 14 týmech

Včerejší mimořádné zasedání Ligového grémia rozhodlo o dokončení letošního ročníku nejvyšší soutěže a zároveň rozhodlo o podobě nadcházejícího ročníku obou profesionálních soutěží. Tedy i FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, kde Vlašim zahájí svou další sezónu. 

Nadcházející ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY by měl být zahájen během předposledního srpnového víkendu. Kvůli zrušení baráže o postup do nejvyšší soutěže v letošním ročníku a postupu tří týmů z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, se počet účastníků druhé nejvyšší soutěže omezí na 14. V nejvyšší soutěži bude startovat týmů 18.

Ligové grémium se také usneslo na tom, že sezóna 2020/2021 by měla na svém konci vrátit počty účastníků v obou soutěžích na tradičních šestnáct klubů v každé z nich. Pro tyto účely schválilo Ligové grémium přímý sestup pro tři poslední kluby na 16. až 18. místě konečné tabulky po 34 kolech (nadcházející ročník FORTUNA:LIGY se bude hrát bez nadstavby). Ze čtrnáctičlenné FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bude v příští sezóně přímo postupovat vítěz a dva nejníže postavené týmy standardně v létě 2021 sestoupí.