Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Lupačová: Podzim hodnotím velice kladně

Druhým rokem bojují vlašimské ženy v Divizi, kde během letošního podzimu nenašly přemožitele a bez jediné porážky drží druhé místo v tabulce s pouhou jednobodovou ztrátou na první tým tabulky. Podzimní část soutěže zhodnotila v krátkém rozhovoru kapitánka týmu Andrea Lupačová. 

Andreo, jak hodnotíš podzimní část soutěže? 

Podzim hodnotím velice kladně. Odehráli jsme dost kvalitních zápasů a jsme o pouhý bod na druhém místě za Chotusicemi. Ovšem musím podotknout, že to nebylo nic jednoduchého, žádný soupeř nám nedal nic zadarmo.

Podzim byl bez porážky, ale byly tam dva remízové zápasy. Který z nich mrzí nejvíc?

Samozřejmě mrzí obě, chceme všechny zápasy vyhrávat. Ale mě osobně více mrzí první remíza 3:3 v Chocni. Když už jsme zvládli zápas otočit, tak jsme to měli udržet.

Nový ročník si zahájila jako kapitánka týmu. Jaká je to změna oproti loňské sezóně?

Změna to pro mě je veliká, nečekala jsem, že volba kapitána padne na mě. Člověk má za tým určitou zodpovědnost, ale naštěstí mám skvělého parťáka – zástupce kapitána Aničku Slavíkovou, takže jsme na to dvě.

Pokud by jsi měla zvolit nejlepší spoluhráčku, kdo by to byl?

Těžko se vybírá jedna hráčka, každá má své kvality. Určitě nemůžu opomenout důležité góly nejlepší střelkyně soutěže Hanky Vávrové, dále skvěle odváděnou práci všech holek v obraně a na závěr stabilní hráčku středu zálohy Aničku Slavíkovou.

Po podzimu to také vypadá na boj o první místo. Bude právě vítězství v soutěži vaším cílem pro jaro?

Určitě ano! Chceme celou soutěž vyhrát a zahrát si baráž o třetí ligu a tím pádem získat další cenné zkušenosti.

Právě začalo MS ve fotbal. Koho favorizuješ na vítěze?

Myslím si, že vyhraje Německo, ale fandit budu Francii.