Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Martin Hyský: Musíme koukat na sebe!

Dva zápasy mají za sebou fotbalisté Vlašimi v dosavadním průběhu jarní části soutěže. První z nich prohráli na hřišti Líšně, ale v tom druhém doma celkem jednoznačně přejeli pražskou Spartu 3:0. „Jsme rádi, že jsme dokázali Spartu porazit, ale jedeme dál a chceme další body v Opavě,“ řekl v rozhovoru trenér Martin Hyský. „Nesmíme se koukat na tabulku a ostatní tymy, ale jen sami na sebe a dělat body,“ dodal.

Máte za sebou dva úvodní zápasy jarní části sezóny. Vraťme se k prvnímu zápasu v Líšni, kde jste prohráli 0:2. Jak zápas hodnotíte s odstupem času?

V zápase na hřišti Líšně jsme body určitě ztratili. Herně jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsem ztroskotali na slabé produktivitě v koncovce. Málo jsme se tlačili do zakončení a některé situace jsme zbytečně přehrávali. Z naší převahy jsme toho vytěžili hrozně málo. Body se v Líšni určitě uhrát dali a podle mého rozhodla právě naše slabá koncovka. Naopak jsme inkasovali gól v tu nejméně vhodnou dobu do šatny z pokutového kopu. Ve druhém poločase to domácím vyhovovalo, protože jejich hra je založená na jednoduchosti, účelovosti a kvalitní defenzivě. Nám se nepovedlo i přes naši převahu s výsledkem nic udělat. Spokojení jsme určitě nebyli, ale na druhou stranu body z Líšně se nevozí lehce.

V sobotu jste zvládli důležitý souboj se Spartou…

V utkání se Spartou jsme věděli, že musíme na první zápas odpovědět a v domácích zápasech je potřeba vyhrávat. To si myslím bylo v sobotu vidět a zápas se Spartou se nám povedl. Především první poločas byl z naší strany dobrý. Měli jsme ideální vstup do zápasu, kdy se povedlo Smejkymu dát brzký gól. Měli jsme i další šance a po prvním poločase mohl být zápas klidnější. Ve druhém poločase jsme Spartu pustili více do hry a výkon nebyl tak optimální, ale paradoxně jsme přidali ještě dvě branky a zápas zaslouženě vyhráli. Před zápasem jsme se bavili, jak hrát na Spartu. Měli jsme dvě volby – hrát odvážně na riziko a nebo hrát opatrně. Nakonec jsme se rozhodli hrát odvážně a jsem rád, že kluci předvedli tak dobrý výkon. Je pravda, že zápasu nepřidaly klimatické podmínky, za kterých se zápas hrál, ale to bylo pro oba týmy stejné.

V nadcházejícím kole vás čeká souboj v Opavě. Jaký zápas očekáváte na půdě slezského celku?

Opava má nového trenéra a tým se trochu změnil. Soupeře musíme nějakým způsobem ještě nastudovat a pak budeme moudřejší. Víme, že nás čekají výborné podmínky, kdy jedeme v podstatě na prvoligový stadion. Je potřeba potvrdit ty tři body, které jsme uhráli proti Spartě. Budeme chtít tedy určitě bodovat. Navíc mámě Opavě co vracet, protože na podzim jsme s nimi doma prohráli v utkání, které jsme prohrát neměli.

Situace v tabulce je hodně vyrovnaná. Na poslední místo máte náskok dvou bodů, ale například na šestého je ztráta pouhé tři body…

My se na tabulku nesmíme koukat! Nesmíme se koukat na soupeře, ale musíme hledět na sebe a naše zápasy a výkony. Dobře, zvládli jsme Spartu, ale teď nás čeká Opava a chceme tam získat body. Rozhodně nechceme hledět na to, kde je Opava, kdo s kým hraje a jak. My se musíme koukat na sebe a uhrávat body, abychom byli co nejdřív klidu.