Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Martin Hyský: Musíme zvednout prapor a zabojovat!

Po pátečním utkání s Prostějovem nebyla nálada v kabině Vlašimi optimální. Tým od bájné hory Blaník podruhé v řadě prohrál a navíc přišla porážka před domácím publikem. „Nepodali jsme dobrý výkon,“ nehledal výmluvy trenér Martin Hyský v hodnocení utkání. 

Trenére, jak hodnotíte páteční zápas s Prostějovem?

V utkání s Prostějovem jsme nepodali takový výkon, na který jsme byli zvyklí v předchozích zápasech. Na naší straně bylo hodně chyb například v přechodové fázi. Ztráty nás stály hodně fyzických a psychických sil, což hrálo soupeři do karet. I přes to všechno jsme si vytvořili několik gólových šancí, ale bohužel gólem neskončila ani jedna. Na mužstvu by měla být vidět větší touha po výhře. Z mého pohledu podali tři hráči standardní výkon a zbytek hrál pod své možnosti. Možná na naší straně zavládlo trochu i uspokojení z předchozích výsledků.

Tým prohrál druhé utkání v řadě…

Nikoho samozřejmě dvě porážky v řadě netěší a nálada není ideální, ale musíme se s tím vyrovnat a dostat se zpět na stejnou vlnu. Musím uznat, že reprezentační přestávka nás přibrzdila. Se současnou situací se musíme popasovat, zvednout prapor a porvat se o to.

Na lavičce se objevil i Joel Sogbo, který střílel góly za B-tým. Byly za tím jeho střelecké výkony v „béčku“?

Byla to především reakce na aktuální zdravotní stav v našem kádru, kdy bylo potřeba reagovat na určité věci. Joel má v béčku dobrou formu, a proto jsme se rozhodli jej zařadit do nominace na utkání.

Dají se očekávat změny v sestavě. Například již pro pohárové utkání s Olomoucí?

Vyčkáme na to, jak budou kluci vypadat v tréninku před zápasem a podle toho se rozhodneme. Samozřejmě musíme brát v potaz to, že nás čeká anglický týden.

S jakým cílem půjdete do zápasu s Olomoucí?

V pohárovém utkání s Olomoucí samozřejmě chceme uspět! Hrajeme doma a budeme chtít našim fanouškům udělat radost v podobě postupu do další fáze soutěže. Sigma je dobrý celek, který se prezentuje slušnými výkony a pro nás je to určitě velmi zajímavá konfrontace.

V neděli je na programu zápas na Spartě. Určitě se dá očekávat, že o motivaci bude mít většina týmu postaráno….

Zápas na Spartě bude určitě specifický i z tohoto pohledu. Bude to motivace i pro realizační tým a ostatní kluky z týmu. Soupeř má dobrý tým, který to dokazuje svými výkony na hřišti.