Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Martin Hyský na začátku přípravy

Volno skončilo a Martin Hyský opět se svým realizačním týmem naplno rozjel tréninkový proces v rámci letního přípravného období. Na začátek přípravy nám hlavní trenér Vlašimi poskytl krátký rozhovor, kde se mimo jiné krátce vrátil i k loňské úspěšné sezóně. 

Pro začátek se v krátkosti ohlédneme za uplynulou sezónou. Jak jste byl spokojen?

Takhle s odstupem musím říct, že ta sezóna byla fantastická. Škoda že se nám nepovedlo udělat ten poslední krok. Myslím si, že šance na to, abychom postoupili do první ligy, byla. Bohužel barážový dvojzápas jsme nezvládli a myslím, že nám chyběla hlavně zkušenost. Kvalita týmu byla obrovská a kluci to potvrzovali celou sezónu. Samozřejmě byly zápasy, které se nám výsledkově nepovedly, ale většinou jsme hráli fotbal, který jsme chtěli a dávali i hodně branek.

Čekal jste po vašem příchodu před rokem, že to bude takhle šlapat?

Musím přiznat, že jsme měli sny a cíle, ale že to půjde takhle dobře, tak to jsme nečekali. Hlavně na začátku, když jsme sem přicházeli s celým realizačním týmem a nevěděli jsme, jak si to celé sedne.  Věřím, že pokud dokážeme vše nastavit podobně, jako tomu bylo loni, tak můžeme mít zase stejné cíle.

Nyní už sledujeme zelený pažit, kde jste před dvěma dny zahájili letní přípravu a dnes absolvovali další trénink. Jaká bude vlastně letní příprava? I kádr prošel velkou obměnou.

Čeká nás složité období, kdy dáváme dohromady tým. Řada hráčů odešla, ale jiní zase přišli a na nás nyní bude, abychom vše nastavili dobře a vše šlapalo. Úvodní tréninky nám ukázaly určité věci a zatím panuje spokojenost, ale jsme teprve na začátku. K přípravě budeme přistupovat stejně, jako tomu bylo před loni při letním období. Nejsme zaměření pouze na fyzický blok. Samozřejmě tréninky jsou náročné i po fyzické stránce, ale zaměřené i na silovou stránku. Většina přípravy je herní formou a na hřišti. Pozitivní je i to, že máme na programu kvalitní soupeře i z první ligy, kteří nás prověří.

Je tu několik hráčů na zkoušku. Jak na vás zatím nováčci působí? Co například trojice cizinců?

Kluci, co sem přišli, mají svou kvalitu a upřímně jsem mile překvapen. Například Chisom Onije nás velmi překvapil a v úvodu přípravy vypadá výborně. Sidath Sow ještě potřebuje delší čas na adaptaci a potřebuje si zvykat na intenzitu a uvidíme, jak bude pokračovat. Co se týče Rafaela Verroneho, tak ten nás také příjemně překvapil. Nebudeme ale dělat předčasné závěry a uvidíme ještě, jak se všechno vyvine. I ostatní hráči jako je Dan Langhamer, Filip Hašek a David Šnajdr se ukazují v dobrém světle. Nikdo nás svým přístupem rozhodně nezklamal a uvidíme, jak to bude pokračovat. Rozhodování zatím nevypadá snadně (usmívá se).

Nezkomplikoval vám trochu plány ohledně posílení kádru postup béčka Slavie do druhé ligy? Jste v kontaktu se Slavií a řešíte případné posily v rámci spolupráce i pro Vlašim?

Veškerou koordinaci spolupráce mezi oběma kluby má na starosti Přemysl Kovář, který se snaží situaci samozřejmě řešit a hlavní slovo má samozřejmě Jindřich Trpišovský. Slavia má širokou základnu hráčů a myslím, že se všechno zvládne. O určitých jménech se samozřejmě bavíme, ale zatím nebudu konkrétní. Situace by se měla pomalu začít vyjasňovat a moudřejší budeme koncem týdne. Samozřejmě nespoléháme pouze na Slavii, ale řešíme i případné jiné posily. Určitě chceme posílit především na ofenzivních postech.