Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Michal Mašek: Když nedáme šest gólovek, nemůžeme vyhrávat

Těžko hledal slova po konci včerejšího zápasu trenér fotbalistů Vlašimi Michal Mašek. Jeho tým měl celou řadu vyložených šancí, ale do sítě dostal míč jen jednou, což stačilo na průběžný výsledek 1:1, ale v závěru utkání přišla hrubá chyba, která poslala tři body na stranu soupeře. “Hodnotí se to hrozně,” hledal slova po utkání Michal Mašek.

“Máme za sebou doslova strašidelný zápas, kterým jsme pokazili jinak poměrně dobrý vstup do sezóny,” kroutil hlavou trenér poraženého týmu. “Když nedáme gól ze šesti vyloženě gólových šancí, z toho třikrát před prázdnou bránou, tak určitě nemůžeme pomýšlet na výhru,” zlobil se trenér na přehlídku zahozených šancí především z prvního poločasu. 

Vlašim si vytvořila v prvním poločase množství šancí, ale jako první se trefili hosté po rychlé akci. Do přestávky zareagoval Lucas Dias, ale to bylo ze strany Vlašimi vše. Nakonec přišel ještě tvrdý trest před koncem klání. “V závěru zápasu jsme udělali nesmyslnou chybu a soupeři darovali tři body. Pravdou je, že ve druhém poločase jsme si koledovali o gól delší dobu,” kritizoval své hráče Mašek, který ocenil soupeřovu hru: “My hráli hrozně naivně a někteří hráči neplnili pokyny. Naopak soupeř chtěl pracovat, hrál jednoduše a nevymýšlel složité situace.”

Po skončení zápasu tedy veselo v domácí kabině rozhodně nebylo. “Tímhle zápasem jsme si zkomplikovali jinak v celku povedený vstup do soutěže úplně zbytečnou porážkou. Nyní musíme hráče připravit do dalších zápasů, kde musíme změnit styl a také myšlení hráčů,” nehledal výmluvy domácí lodivod, který postrádá zraněného útočníka Jakubova. “Určitě nám chybí, hlavně při standardních situacích. Doufáme, že se nám podaří jej připravit do utkání v Sokolově.”