Na Dukle remíza o baráž v sobotu!

Předposlední kolo letošního ročníku FORUTNA:NÁRODNÍ LIGY přineslo fotbalistům Vlašimi remízu na hřišti pražské Dukly. Bod do tabulky znamená, že Vlašim si to o barážové příčky rozdá v přímém souboji s Opavou, kterou hostí již v sobotu od 17:30!

Dukla – Vlašim 1:1 (1:0)

Branky: 6. Piroch - 77. Zlatohlávek. ŽK: Skopec, Barac, D. Breda, Kulhánek, Peterka - Krunert.
Dukla: Rada – Barac (84. Matoušek), Piroch (17. Kozel), Kulhánek, Cienciala – Skopec, Peterka – Šebrle (71. Kim), D. Breda, Buchvaldek (71. Kovernikov) – Červenka.
 Vlašim: Vágner – Icha (65. Hošek), Broukal, P. Breda, Svoboda – Zinhasović, Křišťan (81. Krunert) – Suchan, Gning (65. Toula), Rigo (46. Zlatohlávek) – Jurásek (65. Solomon).

Vlašimští fotbalisté nevstoupili do utkání nejlépe a již po šesti minutách hry musel Vágner lovit míč ze své sítě. Rohový kop dokázal uklidit do branky Jiří Piroch – 1:0. Domácí byli při chuti a o pár chvil později střílel nepříjemně Barac, ale jeho pokus mířil těsně vedle. Toho mohli využít hostéz Vlašimi, když se v desáté minutě opřel do míče Rigo a jeho pokus musel Rada vytěsnit na rohový kop.

Hosté přitlačili svého soupeře do defenzivy, ale ze své územní převahy nedokázali vytěžit vyrovnávací branku. Naopak domácí mohli své vedení zvýšit. Buchvaldek však míč poslal pouze do připraveného Vágnera. Po necelé půlhodině hry bylo opět rušno na druhé straně, kde se po rohovém kopu dostal k zakončení Broukal a jeho radost zastavilo břevno! Skóre nezměnila ani šance Marka Červenky v závěru prvního poločasu a spokojenější odcházeli do kabin domácí.

Ve druhém poločase Vlašim opět ukazovala, že je právem na špičce tabulky a měla více ze hry, ale vyrovnání ne a ne přijít. A to ani po střele Zinhasoviče, jehož ránu Rada vytěsnil konečky prstů na roh. Nakonec se přeci jen hosté dočkali a v 77. minutě utkání dokázal míč dostat do sítě Tomáš Zlatohlávek – 1:1. Remíza vlašimským nestačila a tři body mohl hostům zajistit Zinhasovič, který po centru Krunerta zakončoval velmi nebezpečně, ale míči se postavil do cesty Rada a zápas tak skončil remízou.

Při souhře ostatních výsledků je Vlašim po předposledním utkání na třetím místě tabulky a o zajištění barážových pozic si to svěřenci Martina Hyského rozdají v sobotu na domácím stadionu proti Opavě. Zápas startuje v 17:30. Prosíme tedy všechny fanoušky, aby v sobotu dorazili na stadion a podpořili hráče v cestě na společným cílem!