Na úvod přípravy remíza

Úvodní utkání zimní přípravy mají za sebou fotbalisté Vlašimi, kteří v mrazivém počasí odehráli zápas na hřišti Chrudimi. Utkání nabídlo celkem čtyři branky a skončilo remízou 2:2. Dva góly středočeského týmu zařídil Filip Horský.

Chrudim – Vlašim 2:2 (1:2)

Branky: 40. a 88. Sotorník – 23. a 37. Horský.

Sestava Vlašimi: Kolář – Janda, Vala, Křišťan, Heppner – Toula, Onije, Rigo, Suchan, Horský – Svoboda. II. poločas: Kolář – Vala, Zinhasovič, Peilans, Beránek – Musil, Pejša, Smejkal, Šimeček, John – Nzube.

Utkání komplikovalo od samého začátku sněžení, které do jisté míry ovlivnilo hru obou celků. Nicméně lépe se nakonec s rozmary počasí vypořádali hosté. Po dvaceti minutách hry se ocitl ve velké šanci Jan Sucha, ale míč do odkryté branky nedostal. Litovat však vlašimský záložník nemusel. O tři minuty později využil tlak svého týmu Filip Horský – 0:1.

Navýšit vedení svého týmu mohl po necelé půl hodině hry Adam Toula, ale jeho šance zůstala bez využití. Domácí se poprvé ke slovu dostali ve 33. minutě po trestném kopu, ale míč nakonec skončil na spojnici. Osm minut před poločasovou přestávkou dokázal doklepnout míč do sítě Filip Horský a Vlašim vedla již o dvě branky. O pár chvil později bylo sníženo, když se domácí prosadili po ojedinělé šanci – 1:2. Ještě než rozhodčí ukončil první poločas ocitl se v zajímavé pozici Onije, ale ke smůle Vlašimi orazítkoval tyč.

Oba týmy do druhého poločasu prostřídaly a domácí hned na začátek orazítkovali tyč! Na druhé straně se z gólu radoval Solomon John, ale pro ofsajd nebyla jeho branka uznána. Diváci ve druhém poločase sledovali vyrovnaný fotbal, který nabídl řadu osobních soubojů a v samotném závěru i několik zajímavých šancí. První měli domácí, kteří přestřelili prázdnou branku a v závěrečné desetiminutovce mohl rozhodnout zápas Beránek, ale jeho pokus z dobré pozice zamířil nad. Litovat toho Vlašim musela v 88. minuty, když se domácím podařilo vyrovnat na konečných 2:2.

Další přípravné utkání odehraje Vlašim příští sobotu 28. ledna, kdy od 11:00 bude Na Lukách hostit rezervu ostravského Baníku.