Na úvod Tipsport ligy porážka

V úvodním utkání Zimní Tipsport ligy podlehli fotbalisté Vlašimi na svém stadionu v Kollárově ulici prvoligovému celku z Teplic 1:4.

Vlašim – Teplice 1:4 (0:3)

Branky: 86. Rigo – 9. Yasser, 19. Emmer, 44. Emmer, 57. Trubač.

Sestavy: Vlašim: Kolář – Lehovec (46. Heppner), Halinský, Lehoczki, Hošek (46. Šimeček) – Randazzo (46. John), Onije (46. Suchan), Langhamer (46. Rigo), Janda, Horský (46. Zinhasovič) – Toula (60. Svoboda)

Teplice: Mucha – Chaloupek (46. Čerepkai), Knapík, Hybš – Jukl, Křišťan (46. Urbanec) – Hyčka (46. Čičovský), Trubač, Emmer (62. Kodad) – Vachoušek (46. Kasse), Yasser.

Hosté vstoupili do utkání aktivně a po dvaceti minutách vedli o dvě branky. Jako první se prosadil Yasser a v 19. minutě přesně zakončil Emmer. Svou převahu v prvním poločase vyjádřili hosté ještě jednou brankou z kopaček Jakuba Emmera a vedli 3:0.

Po změně stran Vlašim hru vyrovnala a začala hrozit i směrem dopředu, ale její snaha dlouhou dobu nic nepřinášela. Ba naopak v 57. minutě se po krásné přihrávce prosadil Trubač. Vlašim se i nadále snažila alespoň korigovat skóre, ale v její snaze ji bránila pozorná obrana Teplic. V 67. minutě se domácí do šance již dostali, ale výborným zákrokem vychytal Suchana Mucha.

První branku Vlašimi nepřinesl ani ideální průnik Johna do vápna, kde nacentroval na volného spoluhráče, ale ten trestuhodně minul branku. Už to vypadalo, že se domácí nedočkají vstřelené branky, ale v 86. minutě nasměřovali míč do sítě Tomáš Rigo a dal výsledku konečnou podobu.