Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Na závěr hostíme Zbrojovku!

Poslední utkání letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mají před sebou fotbalisté Vlašimi, kteří na domácím stadionu přivítají brněnskou Zbrojovku. Utkání je na programu v sobotu 25. května od 17:00 na stadionu v Kollárově ulici. 

Soupeř z Brna nezažívá povedenou sezónu a v jihomoravské metropoli by na ni nejraději zapomněli. Místo boje o návrat do elitní soutěže Zbrojovka dosáhla teprve v minulém kole jistoty záchrany v druholigové soutěži, když doma porazila Kroměříž 4:3. „Měli jsme super start, vstřelili jsme tři rychlé góly. Pak jsme ale zpohodlněli, přestali jsme hrát to, co jsme chtěli,“ hodnotil zápas pro klubový web Zbrojovky Lukáš Endl.

Poslední duel sezóny nabízí Zbrojovce ještě vylepšení pozice v tabulce a alespoň částečně tak zachránit nepovedený ročník. „Zápas ve Vlašimi už bude zase jiný, snad to dohrajeme nějak rozumně,“ uvedl dále Endl, který se svými spoluhráči aktuálně okupuje devátou příčku v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

I fotbalisté z Vlašimi řešili před dvěma týdny ohrožení sestupem, ale díky výhře 2:1 nad týmem Táborska se dokázala družina Martina Hyského zachránit bez ohledu na výsledky ostatních a poslední dva zápasy vybízely k většímu klidu na hřišti. „Jsme rádi, že jsme to zvládli a závěr sezóny můžeme dohrát v klidu,“ nechal se slyšet obránce Petr Heppner po utkání s Táborskem.

V posledním utkání na hřišti Sparty B se podařilo středočeskému výběru vybojovat bod po remíze 2:2. „Utkání na Spartě mělo skvělé fotbalové parametry. Potkaly se dva týmy, které chtějí hrát fotbal ve velké intenzitě a s velkým držením míče. Takže myslím, že fanouškům se musel zápas líbit,“ uvedl k poslednímu duelu brankář Marek Kolář, který zároveň pozval fanoušky na poslední zápas sezóny. „Byli bychom rádi, kdyby dorazili i v sobotu v co největším počtu a podpořili nás,“ uvedl Kolář.

Poslední vzájemné měření sil na podzim v Brně skončilo remízou 1:1. Vlašim šla do vedení v 60. minutě díky Singhatehovi. Domácí však stačili ještě zareagovat a Řezníček dokázal vyrovnat.