Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Nabitý program pokračuje zápasem v Třinci

Čtvrteční dopoledne bude pro vlašimské fotbalisty ve znamení utkání na půdě dalekého Třince, kde se představí v rámci 24. kola druhé nejvyšší fotbalové soutěže u nás. Na třineckém fotbalovém stadionu na sebe narazí sousedé v tabulce. Zatímco Vlašim se nachází na 13. místě, tak Třinec okupuje místo 12. Zápas startuje v 17:00.

Blaničtí rytíři jedou do Třince v dobrém rozpoložení a v dobré formě. Třináctý tým tabulky dokázal třikrát v řadě zvítězit a získat tak důležitý náskok na sestupové pozice. „Náskok sice máme dobrý, ale ještě je ve hře spousta bodů a my jich chceme získat co nejvíc, abychom se nemuseli ohlížet na soupeře,“ říká trenér Vlašimi Daniel Šmejkal, který ví, že v Třinci to bude opět těžký zápas. „Ve druhé lize nejsou rozdíly mezi týmy tak značné. Hodně podle mého záleží na aktuální formě týmu, protože psychika hraje velkou roli. My určitě budeme chtít bodovat,“ dodal vlašimský stratég.

To třinečtí fotbalisté zažívají opačné pocity. Tým trenéra Svatopluka Habance tři poslední utkání prohrál a rád by tuto nepříznivou sérii ukončil. „Jde to s námi z kopce. Řekl bych, že v přípravných zápasech s prvoligovými týmy nám to sedělo více, i naše výsledky byly přijatelnější. Ligové týmy nezalézají tolik, jako celky z druhé ligy. My prostě neumíme hrát do plných, do ucpané obrany. Takový styl nám nesedí a na výsledcích je to vidět. Do šancí se dostáváme ztěžka, a když už se nám to podaří, gól stejně nedáme,“ posteskl si v rozhovoru pro fotbaltrinec.cz záložník Lukáš Cienciala. Třinec má o svou motivaci rozhodně postaráno a bude chtít doma naplno bodovat.

Utkání 24. kolo mezi Třincem a Vlašimí startuje v 17:00. Sledovat jej můžete v textové online reportáži na www.onlajny.com.