Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Nejlepší hráči za rok 2022

Během sobotního fotbalového plesu došlo i k ocenění nejlepších hráčů jednotlivých kategorií od přípravek až k B-týmu. Každý z oceněných v průběhu večera dostal pamětní plaketu a drobný dárek od klubu. A kdo byl oceněn během večera?

Filip Štětina (U6) začal s týmem chodit trénovat před rokem na jaře v jeho pěti letech. Už od začátku bylo vidět, že mu míč nepřekáží, že si s ním rozumí. Jeho trenér Jiří Petrů vzpomíná i na to, jak opouštěl tréninky v slzách, když se mu nepodařilo vyhrát závěrečnou soutěž. Proto mu určitě za celý náš klub přejeme, aby se mu dařilo a po tréninku mu neukápla už ani slza.

Matyáš Kodera (U8) je ročník narození 2015 a od první chvíle, kdy začal chodit na fotbalové tréninky, tak trenérům dokazoval, že tento sport miluje a snad se narodil s míčem u nohy. Na svůj věk je rychlý, rozumí si s míčem a je hodně soutěživý. Do budoucna mu přejeme, aby tedy fotbal i nadále miloval tak, jak je tomu doposud. 

Michal Pavlíček (U9) je stále ještě osmiletý kreativní hráč, který nemá problém zakončit pravou ani levou nohou. Silný je i ve hře jeden na jednoho, ale přidat by měl ještě v důrazu při osobních soubojích při odebírání míče. Michal je fanouškem pražské Slavie.

David Havlíček (U10) nejčastěji nastupuje jako brankář, ale také jako útočník a vyniká především svými reflexi, skvělou rozehrávkou, kličkami a touhou po vítězství.

Jakub Šic (U11) je levonohý spíše ofenzivní hráč pocházející z nedalekých Vracovic. Kuba je svým přístupem příklad pro všechny hráče. Mezi jeho silné stránky patří rychlostní vedení míče a houževnatost.

Martin Tulach (U12) pochází ze Zdislavic a do Vlašimi přestoupil v září loňského roku. Je příkladný svým 100% přístupem na tréninku. Nejlíp se cítí v obraně, kde uplatní i své technické dovednosti.

Ondřej Žirovnický (U13) udělal velký pokrok v práci s míčem, vyniká přehledem ve hře a umí zakončit i hlavou. Hraje na postu středního obránce, kde umí použít tvrdost v soubojích. Odehrál všechny mistrovské zápasy, tréninková docházka je taky super. Sám u sebe vidí rezervy vzhledem ke své postavě v technice běhu, koordinaci a zakončení nohou.

Marek Brabenec (U14) je hráč ročníku 2010, který ale od svého začátku hraje s kluky ročníku 2009. Svým nesporným talentem, tvrdou prací v tréninku a bojovnou povahou dokazuje, že do tohoto ročníku právem patří a je jedním z nejlepších. V letošní sezóně, která je pro tento ročník první na velkém hřišti, zaujímá pozici středního záložníka, kde díky svým přednostem, mezi které patří fyzička, bojovnost, obětavost, sebedůvěra a dobrá práce s míčem – si vede velmi dobře a svým vystupováním a chováním na hřišti dokáže strhnout i své spoluhráče. Markovi nedělá navíc ani problém na jiných postech. Na podzim zasáhl do všech patnácti zápasů kategorie U14, navíc odehrál 5 utkání a dva turnaje v kategorii U13 a ještě dostal od trenéra U15 šanci v pěti zápasech, kde rozhodně nezklamal. Není tedy divu, že nakonec se Marek dostal i do výběru Středočeského kraje U13.

Josef Dub (U15) je povahově a charakterově „čistý“ kluk, který ke svému okolí přistupuje velice přátelsky. Rad tráví čas se svými spoluhráči, i proto z kabiny odchází vždy mezi posledními. V tréninku je hodně pracovitý. Na hřišti působí aktivně a sebevědomě, má tendence na sebe přebírat odpovědnost v daných herních situacích. Svým spoluhráčům dokáže poradit a zároveň je pozitivně namotivovat. Díky těmto vlastnostem patří mezi lídry týmu, kteří týmovou hru nejen usměrňují, ale především ji tvoří. Nároky a požadavky na něj kladené od trenérů přijímá jako výzvy, čím se začleňuje z hlediska osobního růstu k perspektivním hráčům.

Jan Franěk (U17) – je základním stavebním kamenem této kategorie. Jedná se o technicky vybaveného hráče s dobrou přihrávkou, výběrem místa a vynikajícím fotbalovým myšlením. Svoji hrou nejen táhne tým, ale i motivuje spoluhráče k ještě lepším výkonům. Honza nastupuje i k zápasům kategorie U19, kde se prosadil do základní sestavy.

Jaroslav Jíra (U19) vybrat TOP hráče v U19 nebylo jednoduché. Jarda je tou pravou osobností týmu, hráčem, který dokáže rozhodovat zápas svými góly a díky výborným výkonům měl možnost nahlédnout do přípravy A-týmu dospělých. Jarda má všechny předpoklady rozvíjet dál svoji fotbalovou kariéru v našem áčku a jako odchovanec potěšit srdce domácích fanoušků.

Anna Slavíková (ŽENY) alias Sláva nosí na dresu číslo 60. Je to neúnavná střední záložnice, která dodává týmu vždy naději. Také je to ale velká bojovnice, která se nebojí žádného souboje. V roce 2022 nastoupila celkem do 16 utkání a vstřelila v nich 13 branek.

Marek Pešek (B-tým).