Aktuality

Aktuální informace a oznámení

O další body se Vlašim popere v Ústí

Nabitý program FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dnes pokračuje pro hráče Vlašimi utkáním 20. kola. O body v něm pojedou svěřenci Daniela Šmejkala bojovat na sever Čech.

Ústí nad Labem v dosavadních dvou zápasech po koronavirové přestávce nezískalo ani bod a hráči severočeského celku tak jistě budou chtít svou reputaci napravit. Tým trenéra Aleše Křečka navíc v posledním utkání schytal debakl 0:5 na půdě Pardubic. “O výsledku rozhodla naše nedůslednost v bránění, individuální chyby, to jsou věci, které daly zápasu ráz,” hodnotil Křeček utkání pro klubový web fkusti.cz. Vzhledem k nabitému programu podle svých slov šetřil za rozhodnutého stavu své hráče právě na dnešní utkání proti Vlašimi. “Tempo je vražedné, to může být i dobře, ale na druhou stranu máme dost úzký kádr. Doufám, že to hráči zvládnou a měření sil doma zvládneme,“ dodal ústecký lodivod k nabitému programu druhé nejvyšší fotbalové soutěže. 

To ve Vlašimi mohou být po dvou utkáních spokojeni. Tým od hory Blaník dokázal získat ve dvou zápasech čtyři body a získat tak sedmibodový odstup od sestupových pozic. „Snili jsme o tom, že bodů uděláme šest. Když jsme vyhráli venku, tak jsme tomu věřili. Nejsme úplně spokojeni. Je škoda, že jsme doma nevyhráli, ale na druhou stranu jsme rádi, že je máme. My nyní musíme bojovat o každý bod,“ hodnotil bodový zisk po restartu soutěže kouč Vlašimi Daniel Šmejkal. 

Poslední vzájemné utkání: 

FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Ústí nad Labem 0:1 (0:0)

Branka: 63. Bassey. ŽK: 21. Průcha, 83. P. Breda (oba VLA).

Sestavy: Vlašim: Bačkovský – P. Breda, Broukal, J. Štochl, P. Pilík (79. Mil. Kadlec) – Janda (C), Průcha, Blecha, Svoboda – Dias (46. Plachý), Fotr (71. Diamé).  

Ústí n. Labem: Tvrdoň – Strada, Brak, Písačka (75. M. Valenta), J. Peterka (C) – D. Richter (82. Matějka), Miskovič (71. Prošek), Pimpara, M. Bílek – Krátký, Bassey.     

Dnešní utkání 20. kola F:NL  mezi FK Ústí nad Labem a FC Sellier & Bellot Vlašim startuje v 17:00.