Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Odpovědi Ládi Jandy!

První ze série offline rozhovorů s našimi hráči je minulostí a nyní je na řadě představit otázky i s odpovědí klubové legendy Ladislava Jandy. Dotazy směřující na Láďu byly zajímavé a v některých bodech jste se zeptali shodně na stejnou věc, proto byla vybrána jen jednou. „Bylo zajímavé si přečíst dotazy fanoušků a jsem rád, že jim mohu odpovědět,“ předeslal Láďa Janda před tím, než se vrhl na odpovídání fanouškům. 

Honza: Láďo, jak by jsi shrnul své působení ve Vlašimi. Za tu spoustu let se tu otočilo hodně hráčů i trenéru. Jen ty se pořád držíš. Jaké je to být lídrem týmu? 

Tak jak píšete, je to už spoustu let co jsem začal hrát za Vlašim, a proto se i moje pozice v týmu dost měnila. Z mladého kluka co byl rád, že si může zatrénovat s prvním týmem a být jeho součástí, až po kapitána. S častou změnou trenérů si svoji pozici musíte obhajovat a zase vybojovávat a s velkou změnou spoluhráčů zvykat na rozdílné návyky každého z nich. Svoji pozici v klubu nyní beru velmi vážně, protože jsem tu opravdu dlouho a cítím velkou zodpovědnost za náš tým a chci aby to věděli i hráči co sem přichází. Chodí sem teď dost mladých hráčů a jejich cíl by měl být pomoct nám (Vlašimi) a my (Vlašim) zas pomůže jim tím, že se tu zviditelní a posunou zas dál.

Tomáše: Zdravím Láďo, co tě přimělo k tomu, kandidovat do výboru OFS?

Zavolal mi kamarád David, že se tvoří určitá skupina, která by chtěla změnit některé věci, které se dějí kolem fotbalu na okrese. Měli jsme pár sezení, a nakonec z toho vzešlo, že se sestavil tým, který kandidoval na VH OFS Benešov. Chtěl bych víc poznat fotbal na okrese a tím, že náš okres je dost velký tak i propojit více kluby od Benešova po Vlašim. Zapojit se z jiné pozice než jen jako hráč.

Pavel: Celou kariéru jsi ve Vlašimi, neměl jsi někdy třeba nabídky z první ligy nebo jiných týmu ve druhé lize?

Za tu dobu pár nabídek bylo, ale nikdy se nedostali do takové fáze, aby mi na stole ležela smlouva k podpisu. Bylo to i tím, že jsem za celou kariéru neměl manažera, který by mě k přestupu pobídl. A taky tím, že když jsem byl mladší nikam se mi nechtělo (směje se). Možná kdyby šel vrátit čas, udělal bych to jinak.

Atlet z Vlašimi: Zdravíme Láďu a chceme se zeptat jak to vidí s potomkem, zda už na něm se svojí manželkou pracují a můžeme se těšit na další budoucí Jandy v základní sestavě Vlašimi! Dále přejeme Láďovi úspěch v navazující funkcionářské a trenérské kariéře!

Zdravím Vlašimské atlety a děkuji za otázku a přání. Budu trochu tajemný a řeknu, že se musíme nechat překvapit, jak to dopadne. Ale určitě bych rád jednou viděl svou malou ratolest pod vedením trenéra, předsedy, dědy „Segiho“ na dráze stadionu dole Na Lukách (směje se).

Honza: Michal Vrána si mezi známými říká Dravá Vrána, dá se tak popsat i jeho přístup k tréninkům a vůbec k fotbalu?

Ahoj Honzo, o této přezdívce jsem už slyšel, ale já jí nepoužívám, vymyslel jsem mu svojí vlastní – Havran! (smích) Michal už tu je rok a za tu dobu vidím, že se stále zlepšuje. Je to hodně rychlý (dravý) a šikovný hráč. Doufám, že se dokáže posunout ještě na větší úroveň 1. ligy, což si sám hodně přeje. Takže mu přeju ať pořádně maká a třeba už se mu to v létě splní.

František: Jandys šéfovalo ti hodně trenérů, jaký v tobě zanechal největší stopu a se kterým jsi nejlépe vycházel?

Přečetl jsem si tuhle otázku a musel jsem si spočítat, zavzpomínat, kdo všechno mě vedl v mužích jako trenér A mužstva a dostal jsem se na číslo 14. Což není málo! Neřeknu nic nového když zmíním, že každý je jiný a má svůj styl. Ale jestli mám říct jedno jméno budu jmenovat Martina Haška. Když přicházel tak jsem slyšel různé věci, ale poznal jsem ho jako fajn chlapa a férového trenéra a myslím, že jsem za něj hrál i svůj nejlepší fotbal ve Vlašimi a měli jsme i tým, který měl na to hrát o postup do ligy. Škoda že se to nepovedlo!

Matouš: Ahoj Jandys, musím využít příležitosti, a také se Tě na něco zajímavého zeptat. Patřím mezi dlouholeté fanoušky Vlašimi, velmi pozitivní je to , že jsi Vlašimský rodák a dokopal si to do profesionální soutěže, a jsi věrný svému klubu a městu. Toho si jako fanoušek moc cením. Tak tady je pár otázek:

 1. Kdyby jsi dostal nabídku jít hrát do první ligy, který klub by jsi si vybral, samozřejmě v ČR.
 2. Kterého trenéra z 1. nebo 2. ligy uznáváš jako nejlepšího?
 3. Nejlepší spoluhráč.
 4. S kterým fotbalistou z české ligy by si si chtěl zahrát?
 5. Co budeš dělat, až skončíš s fotbalem?
 6. Nejlepší zážitek z fotbalu?
 7. Proč si začal hrát právě fotbal?
 8. Který jiný sport, kromě fotbalu umíš?

Děkuju za odpovědi, a přeju Ti hodně sportovních úspěchů, ať se Ti vyhýbá zranění a ať zvítězíte v poháru nad Jabloncem. Ahoj věrný fanoušek!

Dobrý den, zkusím vás uspokojit svými odpověďmi snad budou dostačující 🙂

 1. S takovou nabídkou už moc nepočítám, ale třeba do některého který by hrál poháry 😉
 2. Budu vybírat jen z těch kteří mě trénovali – Martin Hašek.
 3. Jan Jícha a Jakub Štochl.
 4. Nicolae Stanciu.
 5. Snad ještě nekončím, ale dokážu si představit pokračovat u fotbalu.
 6. Hattrick ve F:NL .
 7. Od mala jasná volba, nevím asi jsem ani nepřemýšlel o jiném sportu.
 8. Mám rád různé sporty (šipky, tenis, hokej).

Děkuji za otázky a za přání. Budeme se snažit vás potěšit výhrou a postupem v poháru. Škoda, že se nedostanete na stadion a osobně se podívat na zápas. Mějte se.

Anonymní fanoušek: Jak hodnotíš nedělní zápas v Třinci a čím podle tebe bylo to, že jste ve druhém poločase nechali soupeře hrát. 

Zápas jsme začali dobře a první poločas měl skončit víc jak 1:0. Bohužel se nám nepodařilo na první poločas navázat stejným výkonem i ve druhém a tak z toho bylo větší drama než jsme chtěli. Dva zápasy na jaře jsme nevyhráli a tak asi na nás dolehla důležitost zápas vyhrát, ikdyž si myslím že do nějaké 100% šance jsme Třinec nepustili, ale byli jsme pod zbytečným tlakem, kde nás jedna chyba mohla stát výhru. Teď když jsme zase vyhráli, věřím že získáme větší sebevědomí a uděláme šňůru zápasů bez prohry a posuneme se v tabulce na vyšší příčky.

Všem děkuji za otázky a těším se, až se vrátíte na stadiony nám fandit! Protože přece jen pro Vás fanoušky ten fotbal hrajeme! Vlašim do toho!

Dalším nominovaným je NEDŽAD ZINHASOVIČ, který bude fanouškům odpovídat v příštím kole offline rozhovoru!

LJ18