Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Příprava s Jihlavou přinesla porážku

Reprezentační přestávku si fotbalisté Vlašimi vyplnili přátelským utkáním proti Jihlavě, která na vlašimském stadionu střelecky dominovala a zvítězila 4:0. Domácím nebylo v koncovce přáno.

Vlašim – Jihlava 0:4 (0:2)

Branky: 55. a 88. Selnar, 29. Svoboda, 36. Tall.

Sestava Vlašimi:  Kolář (70. Tichý) – Musil, Dostál, Kulhánek, Sanneh – Nogha, Šimeček (46. Badu Dankwah) – Šmiga (46. Lacík, 67. Breda), Tavares (46. Biegon), Šubert – Toula.

Utkání začali hosté velkou šancí. Ve vápně se dostal míč Shudeiwa, který sám před Kolářem měl možnost vstřelit branku, ale vlašimský brankář byl proti a skvělým zákrokem podržel svůj tým. Vlašim odpověděla v páté minutě střelou z rohu vápna a hosty zachránila tyčka. Aktivní pojetí zápasu z obou stran nabídlo zajímavou podívanou, kdy se hra přelévala ze strany na stranu.

Gólu se diváci dočkali po jedenácti minutách hry, kdy se prosadil Martin Šubert, ale jeho branka nebyla pro ofsajd uznána. Napravit vše mohl o pár chvil později Šmiga, který dostal míč do Šimečka, ale Jágrik výborně zasáhl a míč vyrazil. Z brejku bylo nebezpečno i před domácí brankou, kde byl připraven k zakončení Tall, ale centrovaný míč k němu nepustil Kolář. Ve 23 minutě už musel Kolář opět zasahovat, když Tall zakončoval z malého vápna. Po necelého půlhodině hry však byl domácí brankář krátký na zakončení Tomáše Svobody z přímého kopu.

Vlašim spěchala z odpovědí a Martin Šubert postupoval sám na branku, dokázal překonat Jágrika, ale míč zamířil těsně vedle branky. Nedáš – dostaneš! Po rozehrávce od branky se jihlavští dostali k vápnu, kde se míče ujal Mame Tall a s pomocí tyče zvýšil náskok svého celku – 0:2. Do konce prvního poločasu jsme sledovali snahu Vlašimi o snížení, ale skóre se již neměnilo.

Druhý poločas zahájili domácí aktivně. Jako první se odhodlal ke střelu Badu Dankwah, ale jeho ránu Jágrik zneškodnil. Podobná situace nastala i po zakončení Biegona. Domácím nebylo přáno dostat míč do sítě, ale hosté se mohli radovat po nenápadné střele Jakuba Selnara – 0:3. Netrvalo dlouho a domácím se pořádně ulevilo, když zakončení hostů zablokoval jeden z obránců.

Svěřencům Martina Hyského nešla upřít snaha i přes nepříznivý vývoj zápasu a snížit rozdíl ve skóre se snažil Šubert, ale Jágrik byl připravený. Zbytek zápasu se již spíše dohrával. Až samotný závěr zápasu nabídl šance. Nejprve se dostali k zakončení domácí, ale jejich snahu zastavila tyč a na druhé straně se dostal k míči Selnar a jen potvrdil, že hostům se střelecky dařilo – 0:4.