Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Proti Motorletu vítězně

První přípravné utkání mají za sebou fotbalisté Vlašimi, kteří ve středu navečer přivítali na svém stadionu třetiligový Motorlet Praha. Po bezbrankovém prvním poločase si vlašimští fanoušci přišli na své po změně stran. Domácí tým se dokázal třikrát prosadit a k vidění byly i další zajímavé situace. Vlašim nakonec zvítězila 3:0.

FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Motorlet Praha 3:0 (0:0)

Branky: 51. a 61. Broukal, 59. Marvis.

Sestavy: Vlašim: I. poločas: Křepela – Mareš, Dias, Svoboda, Štochl, Kozel, Breda, Janda, Firbacher, Blecha, Ruml.
II. poločas: Křepela – Mareš, Sváta, Vrána, Průcha, Broukal, Sklenička, Diamé, Zinhasovič, Marvis, Jeziorski.

Motorlet Praha:  Vyčichal – Scharf, Filip, Gilián, Walter, Hauer, Dvorský, Rossman, Rataj, Fotr, Valenta
Střídali: Mihálek – Bitto, Zeman, Zelenka, Žižka, Štědrý, Simajchl.

První poločas utkání nabídl v celku vyrovnanou podívanou. Vlašim se snažila ukázat, že je favoritem zápasu, ale hře chyběla větší dravost. Jako první se do větší šance dostali hosté. Adam Fotr obešel Bredu a snažil se zakončit, ale proti byl Křepela, který dokázal pokus hostujícího hráče zneškodnit. I v další akci hrál hlavní roli jeden z testovaných hráčů ve výběru Vlašimi. Tentokrát se rozhodl zakončit Ruml, ale jeho ránu naštěstí pro hosty zablokoval jeden z obránců.

Oba celky se snažily střídavě o ohrožení branky. Ovšem skóre se v prvním poločase neměnilo. Nic na tom nezměnil ani nebezpečný pokus hostujícího Scharfa a ani domácího Diase. Se svou dorážkou neuspěl ani Firbacher.

Po změně stran oba celky vystřídali. Vlašim vyslala do druhé poloviny zápasu téměř celou novou jedenáctku a na hře se to projevilo. Domácí byli ve druhém poločase dravější a hned z toho pramenil úspěch. Po rohovém kopu se ve vápně nejlépe zorientoval David Broukal a domácí vedli. Pár minut po té se do míče opřel i testovaný Marvis a jeho pokus zapadl do sítě.

České pořekadlo praví – do třetice všeho dobrého. Přesně to platilo i na vlašimském stadionu. Centr po přímém kopu poslal hlavou za záda brankáře Broukal a povedený vstup do druhého poločasu byl završen. Hosté se do šancí nedostávali. Naopak jejich obrana měla plné ruce práce se snahami domácích borců. Další akce však brankou neskončily a zápas tak skončil výhrou Vlašimi 3:0.

Trenér Daniel Šmejkal po utkání: „První poločas zápasu se mi moc nelíbil. Hráčům chyběla větší dravost. Ve druhém poločase to noví hráči dokázali napravit a hra už měla lepší parametry a dokázali jsme vstřelit i tři branky. Co se týče nových hráčů, tak intenzivně s některými jednáme o jejich setrvání a jiní pokračují na zkoušce a uvidíme, jak se budou jevit dál.“