Aktuality

Aktuální informace a oznámení

První domácí utkání je tady!

MFK Chrudim

Čtvrtou druholigovou sezónu v řadě zahájili letos fotbalisté z Chrudimi, kteří se v létě rozloučili hned s desítkou fotbalistů. Velké změny v kádru našeho nedělního soupeře nakonec skončily příchodem jedenácti nových fotbalistů. „Je to hodně velký zásah do týmu, daleko větší, než jsme původně plánovali. Ale souvisí to s loňskou sezonou, oživili jsme kádr, přišli hráči, co mají kvalitu, chtějí se zlepšovat a pomůžeme si navzájem,“ uvedl k pohybu v kádru trenér Chrudimi Jaroslav Veselý v rozhovoru pro klubový web. Zajímavostí určitě beze sporu je to, že v chrudimském dresu se objeví Petr Průcha, který ještě v minulé sezóně oblékal dres Vlašimi.

Mezi posily Chrudimi patří kromě Petra Průchy například brankář Petr Mikulec, který má i prvoligové zkušenosti z Mladé Boleslavi. „Myslím, že o záchranu se bát nemusíme a budeme hrát v klidném středu tabulky,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web Mikulec.

Vstup do nového ročníku fotbalistům Chrudimi nakonec nevyšel. Tým trenéra Veselého doma přivítal v rámci 1. kola rezervu pražské Sparty. Nováček letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zaznamenal na půdě MFK Chrudim nejtěsnější možnou výhru po brance Václava Sejka. Na jeho zásah nedokázali chrudimští zareagovat ani v závěru zápasy, kdy hráli přesilovku po vyloučení hráče soupeře.

FC Sellier & Bellot Vlašim 

Středočeský celek prožil v úvodním utkání nového ročníku druhé nejvyšší soutěže bezesporu velmi divoký zápas na půdě Opavy, kde dokázal vybojovat remízu 3:3 po gólu z poslední minuty zápasu. „Já věřil do poslední vteřiny ve vyrovnání a nakonec to vyšlo po krásné kombinační akci. Jsem rád, že se nám to povedlo a kluky musím pochválit, že to nevzdali,“ vzpomínal na zápas Martin Hyský, trenér Vlašimi.

Nyní se však ve Vlašimi plně soustředí na nadcházející zápas s Chrudimí. „Určitě budeme chtít doma potvrdit bod z Opavy vítězstvím. V momentě, kdy se nám to nepodaří, tak bod z Opavy nebude mít takovou cenu,“ předesílá trenér Vlašimi Martin Hyský, který věří, že jeho tým udělá vše pro úspěch a zisk tří bodů. „Krom nás jde také o fanoušky, které bychom rádi potěšili výhrou a nalákali je k další návštěvě našich domácích zápasů,“ dodal šéf vlašimské lavičky, který však zároveň zvedá pomyslný varovný prst. „Musím na druhou stranu říci, že nás nečeká rozhodně lehký soupeř. Chrudim prošla určitou obměnou kádru a v přípravě vypadala velmi dobře. Pravda, že první utkání Chrudimi výsledkově nevyšlo, ale herně určitě nezklamala,“ dodal Martin Hyský.

Vzájemná bilance

Od roku 2009 se oba celky střetly celkem v šesti zápasech druhé nejvyšší soutěže. Lépe se daří vlašimským fotbalistům, kteří dokázali třikrát zvítězit. Dvakrát se z plného počtu bodů radovala Chrudim a jeden zápas skončil remízou.

Informace pro fanoušky

Před vstupem na stadion bude nutno předložit některý z dokladů o bezinfekčnosti:

  • negativní PCR test ne starší než 7 dní
  • negativní antigenní test ne starší než 72 hodin
  • doklad o prodělání nemoci COVID-19 v období předchozích 180 dní
  • certifikát o dokončení očkování nejméně před 14 dny

Testovací místo, kde obdržíte patřičné potvrzení o prodělaném testu, můžete navštívit v den zápasu v budově budově vlakového nádraží ve Vlašimi (zhruba 350m od stadionu) v čase od 13:00 do 16:00.

 

Utkání 2. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Vlašimí a Chrudimí startuje v neděli 1. srpna na stadionu v Kollárově ulici od 17:00.