První porážka, Kroměříž – Vlašim 2:1

První porážku v letošním ročníku FORTUNA:NÁRDMNÍ LIGY museli přijmout fotbalisté Vlašimi, kteří prohráli venkovní utkání v Kroměříži těsným rozdílem 1:2. Rozhodující branka padla ve třetí minutě nastavení.

Kroměříž – Vlašim 2:1 (1:1)

Branky: 39. Cupák, 90+3. Zavadil - 6. vlastní Jaroň. ŽK: Tiahlo, T. Matoušek - Šmiga, Singhateh, Kričfaluši, Sanneh.
Kroměříž: J. Dostál - Oulehla, Zavadil, Tiahlo, Jeleček - Cupák (C), Houser (82. Stoklásek) - M. Jaroň (59. P. Červenka, 75. Dočkal), Kudela, Hrdlička (59. Chukwudi) - Chwaszcz (82. T. Matoušek).
 Vlašim: Vágner - Sanneh, Kričfaluši, Breda (C), Heppner - Onije, Šubert (46. Musil), Labík (66. Kulhánek) - Lacík, Šmiga (66. Pernica), Singhateh (89. Toula).

Vlašim vstoupila do utkání na půdě nováčka ideálně, kdy po pěti minutách srazil centr Onijeho do vlastní branky Jaroň – 0:1. Domácí celek však inkasovaná branka v úvodu zápasu nikterak nerozhodila a svěřenci trenéra Červenky se hnaly za vyrovnáním. Blízko k němu měl Hrdlička, ale jeho hlavičku vytěsnil Vágner mimo tři tyče. Aktivnější domácí celek si vypracoval i další šanci, která již skončila gólovou radostí. Jeleček poslal přímý kop na hlavu Michala Cupáka, který vyrovnal – 1:1. Vyrovnaný stav vydržel až do konce prvního poločasu.

V úvodu toho druhého mohl přijít obrat, ale Cupákův pokus minul branku. Ovšem gól mohl padnout i na druhé straně. Singhateh se uvolnil na hranici vápna a svou střelou prověřil pozornost Dostála v brance Kroměříže. Oba celky se sympaticky snažili vstřelit rozdílovou branku, ale na hřišti kralovaly obě defenzivy.

Když už zápas směřoval do remízového konce, tak přišel dlouhý pas na Petra Zavadila z hloubky hřiště a domácí hráč dokázal přehodit vyběhnuvšího Vágnera a domácí běželi slavit – 2:1. Vlašim se ještě pokoušela o vyrovnání, ale její snahu dokázali domácí eliminovat. Vlašim tak musela přijmout první porážku v letošní sezóně.