První výhra doma, Vlašim – Příbram 3:1

Premiérové tři body v letošním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY slaví před svým domácím publikem fotbalisté Vlašimi, kteří v sobotu v Kollárově ulici dokázali porazit Příbram 3:1.

VLAŠIM – PŘÍBRAM 3:1 (1:1)

Branky: 9. Šubert, 52. Labík, 61. Singhateh - 30. Jahić. ŽK: Nogha, Šimeček, Šmiga - Anih, Dudl.  Vlašim: Vágner - Labík, Breda, Kričfaluši, Heppner - Šubert (79. Toula), Nogha (46. Dostál), Onije, Šimeček (46. Biegon), Šmiga - Singhateh (84. Janda).
 Příbram: Melichar - Anih (83. Nkwinga), Brabec, Dudl, Fišl (73. Čejka), Hušbauer (C), Jahić, Dav. Krch (64. Nsunzu), F. Matoušek (73. Jandera), Nečas, Vokřínek (83. Antwi).

Vlašim vstoupila do utkání aktivně a v 9. minutě zápasu byli svěřenci trenéra Martina Hyského odměněni. Na přihrávku za obranu si šikovně naběhl Martin Šubert, zpracoval si míč a následně jej poslal neomylně do sítě – 1:0. Domácí tým si počínal lépe i po vstřelené brance a o práci se brankáři Melicharovi staral střelec úvodní branky Onije, ale poprvé jeho pokus zablokovali obránci a následně zamířil domácí záložník do boční sítě.

Hosté se poprvé k výraznějšímu ohrožení branky Vlašimi dostali po čtyřiadvaceti minutách hry. Nabídka od Krcha však neskončila tam, kde měla a míč sebral Matyáš Vágner. Až po půlhodině hry se hosté dočkali. Na centrovaný míč si naskočil Hasan Jahič a bylo vyrovnáno – 1:1.

Vyrovnání hosty navnadilo a osm minut před koncem poločasu mohli jít i do vedení. Po přímém kopu se mohl radovat Hušbauer, ale jeho ránu nakonec odkázal eliminovat Matyáš Vágner. V nastaveném čase se k zakončení dostal Petr Heppner, ale jeho pokus zastavil Melichar.

Do druhé poloviny utkání udělala Vlašim dvě změny v sestavě a v 50. minutě fanoušci zvedali ruce nad hlavy, ale střela skončila nakonec pouze na boční síti. Opravdovou radost si tak domácí fanoušci mohli vychutnat až o pár chvil později. Míč si navedl na střelu Albert Labík a krásnou střelou překonal Melichara – 2:1.

O pět minut později byl ke střele připraven Petr Heppner, ale jeho ránu brankář hostí zlikvidoval. V 61. minutě však hosté kapitulovali po třetí. Kombinace Vlašimi vynesla míč před branku, kde stál v dobrém postavení Ebrima Singhateh, jenž potvrdil roli střelce a zvýšil vedení – 3:1. Snížení mohl přinést přímý kop Hušbauera. Vágner jeho pokus vyrazil do bezpečné zóny.

Vlašim se snažila ve zbytku utkání hájit své vedení a nepřipustit drama, což se dařilo a ani snaha Aniha a Jahiče branku domácího výběru výrazněji neohrozila. Naopak tři minuty před koncem mohl udeřit střídající Ladislav Janda, ale vlašimskou legendu vychytal Melichar! Vlašim tak mohla slavit druhou výhru v řadě a premiérové tři body před domácím publikem.