První zápas baráže nedopadl ideálně, Teplice – Vlašim 3:0

První utkání baráže o nejvyšší soutěž nedopadlo pro vlašimské fotbalisty zrovna ideálně. Na půdě severočeského celku z Teplic podlehla družina Martina Hyského místím fotbalistům 0:3.

TEPLICE – VLAŠIM 3:0 (1:0)

Branky: 45. a 52. Fortelný, 73. Mareš. ŽK: Hyčka, Mareček - Breda.
 Teplice: Grigar (C) – Kučera, Tijani, Shejbal – Hyčka (84. Prošek), Trubač, L. Mareček, Fortelný (77. Nsunzu), Vondrášek – Ledecký (46. Mareš), Sejk (72. Kodad).
Vlašim: Vágner – Icha, Broukal, Breda (C), Svoboda – Jurásek (90+2. Lehoczki), Suchan, Křišťan (77. Toula), Zinhasović (63. Solomon), Rigo (77. Kneifel) – Zlatohlávek (63. Krunert).

Teplice vstoupili do utkání v nejsilnějším možném složení a rozhodně nechtěli nic nechat náhodě. Hned ve třetí minutě o sobě dali také domácí vědět a Hyčka trefil tyč Vágnerovi branky. To bylo na dlouhou dobu vše důležité, co se na hrací ploše odehrálo. Vlašim se prezentovala sympatickým výkonem a nepřijela na Stínadla jen bránit. Ovšem šancí před Grigarem si mnoho nevypracovala.

Udeřit tak mohlo opět před Vágnerem, kde se k míči dostal Sejk, ale jeho rána vlašimského brankáře výrazněji neohrozila. Šanci tak měli hosté, které mohl poslat do vedení Jurásek, ale jeho střela z přímého kopu nakonec zamířila nad branku. Pět minut před poločasem byla naděje Vlašimi o něco větší, když Zlatohlávkova přihrávka zamířila do pokutového území, ale v potřebném prostoru před odkrytou brankou nebyl nikdo ze spoluhráčů. Nakonec přeci jen padla branka. Po dlouhém nákopu Grigara si našel míč Jan Fortelný a střelou na zadní tyč nedal Vágnerovi šanci – 1:0.

Po změně stran přišlo střídání domácí lavičky a příchod Pavla Mareše byl tím správným tahem Teplic. Zkušený fotbalista v 52. minutě zachytil centrovaný míč, jeho střelu Vágner ještě vyrazil, ale na dorážku Jana Fortelného byl krátký – 2:0. V další šanci minul domácí Kučera, který pak s hrůzou sledoval šanci Zlatohlávka po hodině hry. Vlašimský kanonýr však ve vyložené pozici trefil pouze nohy vyběhnuvšího brankáře Grigara.

Na šance zřejmě zajímavější druhý poločas nabídl další nebezpečí v pokutovém území dvacet minut před koncem, kdy se v hostujícím vápně zjevil Sejk, ale Vágnera nepřekonal. Litovat však dlouho nemusel, protože v 73. minutě dokázal zužitkovat Vondráškův centr Jakub Mareš a definitivně potvrdil výhru Teplic – 3:0. Hosté se sice dál snažili o snížení, ale hostům nebylo přáno. Přidat další branku mohl Mareš, ale výborně zasáhl Vágner.

Zápas 1. kola baráže mezi Teplicemi a Vlašimí tak skončil výhrou severočeského celku 3:0. Odveta se bude hrát v neděli 22. května od 16:00 ve Vlašimi.