Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Prvoligový sen se rozplynul, Vlašim – Teplice 2:2

Sen o první lize se fotbalistům Vlašimi po druhém barážovém utkání rozplynul. Vlašim sice na svého soupeře vlétla, ale zápas nakonec skončil remízou 2:2. První liga tak Vlašimi unikla, ale sezóna to byla pro středočeský tým více než povedená.

Vlašim – Teplice 2:2 (2:1)

Branky: 33. Svoboda, 39. Zlatohlávek - 35. Mareš, 49. Sejk.  ŽK: Zlatohlávek, Solomon - Mareš, Tijani, Hyčka, Vondrášek. Diváci: 1.316.
Vlašim: Vágner (C) – Icha (81. Hošek), Breda, Broukal, Svoboda – Rigo (81. Toula), Suchan (88. Lehoczki), Křišťan, Jurásek – Gningue (81. Zinhasović), Zlatohlávek (66. Solomon).
 Teplice: Grigar – Hyčka (90+2. Prošek), Vondrášek, Shejbal, Tijani – Fortelný (68. Kodad), Trubač, L. Mareček, Kučera, Nsunzu (46. Sejk) – Mareš (80. Ledecký).

Domácí hráči vlétli do zápasu velmi aktivně a nejvíce o sobě dával vědět senegalský útočník Abdallah Gning. Domácí forvard se dostal před Grigara, který proti němu vyběhl, ale o míč jej nepřipravil. Centr Gninga však nenašel před brankou nikoho ze spoluhráčů. Po čtvrthodině hry Gning přešel přes Marečka a Suchan z velkého vápna zakončoval do boční sítě teplické branky. Následně to zdálky zkusil Rigo, ale na teplického brankáře si nepřišel.

Bezbrankový stav změnila Vlašim zaslouženě ve 33. minutě. Bredův centr z levé strany ještě hostující obrana odvrátila. K odraženému balonu se ale dostal Václav Svoboda s pomocí lehké teče ho umístil pod břevno Grigarovy branky. Severočeši však dokázali na úspěch domácích reagovat. Na Fortelného roh si na přední tyči naskočil Jakub Mareš a hlavou srovnal.

Domácím však vyrovnání neubralo na odhodlání a šest minut před koncem poločasu vrátil centr z přímého kopu do velkého vápna David Broukala a nabíhající Tomáš Zlatohlávek vrátil vedení a postupové naděje na stranu Vlašimi. Domácí nakonec odcházeli do kabin spokojeni a nabuzeni do poločasu druhého.

Výkon severočeského celku se však nelíbil Jiřímu Jarošíkovi, který své svěřence o poločase rozhodně nešetřil. A bylo to i znát. Hned tři minuty po zahájení druhého dějství nedokázali domácí odvrátit Shejbalův pas a Václav Sejk zblízka prostřelil Vágnera. Naděje Vlašimi tím výrazně pohasly, ale domácí i přes to nic nevzdávali a chtěli se loučit se svým publikem vítězně. Proti byl však výborný Grigar, který dokázal dvakrát zneškodnit nebezpečnou hlavičku Gninga.

Postupem času se naskytla možnost i pro hosty, kteří útočili do otevřenější obrany, ale skvělé zákroky předvedl i Matyáš Vágner a skóre se tak neměnilo ani po šanci Jakuba Mareše a ani po střele Ledeckého. Odveta baráže tak přinesla remízu 2:2 a Teplicím jistotu udržení nejvyšší soutěže. Tleskalo se však i na straně domácích, kterým fanoušci děkovali za skvělou sezónu, která skončila vyrovnáním historického úspěchu z roku 1978, kdy se vlašimští také neúspěšně rvali v baráži o postup do nejvyšší soutěže.