S Dynamem přestřelka a porážka

Třetí přípravný duel mají za sebou fotbalisté Vlašimi, kteří v sobotu před polednem vyběhli na trávníku jihočeského Temelína proti prvoligovému Dynamu České Budějovice. Zápas nabídl divákům doslova gólové hody. Šťastnější po utkání byli českobudějovičtí, kteří zvítězili nad soupeřem ze středních Čech 6:3.

Dynamo Č. Budějovice – Vlašim 6:3 (4:0)

Branky: 22. a 43. Zajíc, 30. Havel, 45. Švec, 53. Krch, 90. Sladký – 72. a 77. (z pen.) Gning, 61. Zinhasovič.

Sestava: Č. Budějovice: Šípoš – Havel, Broukal, Švec, Škoda, Čolić, Potočný, Zajíc, Hellebrand, Sladký, Hora. StřídaliJanáček – Hais, Čoudek, Vais, Penner, Krch, Skovajsa.

VlašimKolář – John (46. Janda), Langhamer (46. Onije), Toula (46. Gning) Heppner, Černický, Breda (46. Halinský) Hošek (46. Lehovec), Rigo (63. John), Suchan (46. Zinhasovič), Sow.

Vlašim vstoupila do utkání velkou šancí Adama Touly, ale útočník středočeského celku střelou z levé strany proti Šíposovi neuspěl. Nepřesnou střelou se z dobré pozice prezentoval Sow. Nakonec tak dostali prostor fotbalisté Dynama, kteří využili propadnutý míč do vápna, kde se nejlépe zorientoval Tomáš Zajíc – 1:0. Netrvalo dlouho a hosté se mohli dočkat vyrovnání. Své umění, ale ukázal brankář Šípos, který nepustil míč za svá záda. Jihočeský tým tak poté uděloval lekci z produktivity a do konce poločasu se postupně trefili Havel, Zajíc a Švec. Vlašimi nebylo přáno a svou šanci nedokázal proměnit ani Langhamer, který si vylámal zuby na výborném Šíposovi. Poločas tak vyzněl především ve skóre jednoznačně pro Dynamo České Budějovice.

Do druhého poločasu oba celky prostřídaly své sestavy a střelecké hody pokračovali i tak. Po osmi minutách se prosadil Krch a bylo to 5:0. I hosté z Vlašimi se nakonec dočkali, když se ranou z hranice vápna trefil přesně k tyči Zinhasovič. Jednoznačný zápas nakonec zdramatizoval Abdallah Gning, který v rozmezí pěti minut přidal dvě branky. Více se však hostům nepodařilo a v samotném závěru pečetil jednoznačnou výhru Dynama Sladký – 6:3.