Aktuality

Aktuální informace a oznámení

S přípravou zatím panuje spokojenost

Dva týdny přípravy, dva přípravné zápasy. Přesně tak se zatím dá v rychlosti shrnout dosavadní zimní příprava fotbalistů FC Sellier & Bellot Vlašim. Jak se na uplynulé dny a zápasy dívá hlavní trenér týmu Martin Hyský?

Trenére, panuje zatím se zimní přípravou spokojenost?

Musím říct, že jsem s dosavadním průběhem zimní přípravy spokojený. Daří se nám plnit plán a jsem rád, že máme dostatečný počet hráčů, což je pro nás na začátku přípravy důležité. Tím pádem potom můžeme hráče v zápasech točit, což se vlastně stalo. V každém zápase odehrál celý zápas vždy jen jeden hráč. Kluci pracují velmi dobře a já mám z týmu zatím dobrý pocit. Samozřejmě je to teprve začátek, dáváme vše dohromady a uvidíme, jak se vše bude dál vyvíjet.

Došlo i k určitým změnám v týmu. Ze Slavie se vrátil Halinský. Ondřej Lehoczki však zatím zůstává v Liberci…

Jsem rád, že nám Slavia vyšla vstříc a Denis se k nám vrátil. Je to pro nás dobrá zpráva, protože situace kolem dalšího stopera Ondry Lehoczkiho je otevřená a nejistá. Ondra zatím zůstává v Liberci a finální rozhodnutí bude právě na nich. Určitě bychom byli rádi, pokud by se k nám vrátil. On už zná naše požadavky a to, jak se chceme prezentovat. Určitě by byl přínosem. Bohužel situace není plně v naší moci. Dalším hráčem, který nám chybí, je zraněný Jirka Kulhánek, který dělá postupné kroky, ale pořád není ve stavu, že by mohl naplno trénovat a hrát. Alespoň jednoho z nich bychom potřebovali.

Další hráči naopak v našem týmu skončili. S týmem již není Nzube. Co další hráči?

Nzube nesplňoval naše požadavky, tak jsme se rozloučili. Po utkání s Baníkem tým opustil Marcis Peilans, ale u něj byla situace odlišná. Z naší strany by zájem byl. Jednalo se určitě o zajímavého hráče, který měl potencionál. Samozřejmě by hned neatakoval základní sestavu a potřeboval by čas se adaptovat v našem prostředí. I přes to všechno si myslím, že by šel rychle nahoru. Nicméně hráč se rozhodl upřednostnit studium ve své vlasti. Jinak pořád tady máme i další hráče na zkoušku, u kterých se budeme rozhodovat, zda u nás zůstanou. O tom bych se rád bavil kolem 10. února. Situaci samozřejmě budeme probírat nejen s hráči, ale i s vedením klubu a Slavií, která s námi úzce spolupracuje.

Krom Denise Halinského se k týmu připojil i Michal Krunert. Jaká je situace u něj?

Zatím jsme se s ním domluvili na zkoušce. Jedná se o levonohého stopera, který je mladý a přichází k nám z nižší soutěže. V utkání proti Baníku si zahrál a bylo vidět, že potřebuje čas, aby se adaptoval na naše požadavky. Zde musím říct to, že je velká škoda pro hráče, kteří tu s námi jsou a potřebují čas se adaptovat, že béčko hraje pouze A třídu a nehraje vyšší soutěž jako je třeba divize.

Pokud bychom se vrátili ke dvěma odehraným zápasů. Jak je hodnotíte?

V Chrudimi jsme měli vyhrát. V prvním poločase jsme byli jasně lepší mužstvo. Ve druhé půli po prostřídání už byla hra vyrovnaná, ale i tak jsme měli zápas vyhrát. Dostat gól minutu před koncem by se stávat nemělo. Druhé utkání s Baníkem bylo dost podobné tomu zápasu, který jsme tady odehráli se stejným týmem loni. Ostrava opět potvrdila, že má fantastické mužstvo. Jednalo se o náročný zápas, který nám ukázal další věci, které si můžeme rozebrat.