Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Senzace! Vlašim postupuje přes Karvinou v poháru

Úspěšný zápas ve 3. kole MOL Cupu mají za sebou fotbalisté z Vlašimi. Tým od bájné hory Blaník předvedl na půdě favorizované Karviné dobrý výkon, který byl okořeněn třemi přesnými zásahy a po výhře 3:1 tým Daniela Šmejkala postupuje dál.

Karviná – Vlašim 1:3 (0:2)

Branky: 52. Haša – 7. Breda, 41. Vrána, 49. Blecha. ŽK: Smrž, Guba (Oba Karviná). Diváci: 826.
Karviná: Neuman – Stropek, Dramé, Holiš (46. Haša) – Janečka (C), Jursa (46. Smrž), Jean Mangabeira, Želizko (46. Ostrák), Hanousek – Guba (75. Kouřil), Vlachovský (46. Mikuš).
 Vlašim: Vliegen – Kozel, Breda, Štochl (C), Broukal – Průcha, Blecha – Firbacher (73. Diamé), Vrána (87. Ogiomade), Ruml – Dias (67. Zinhasovič).

Vlašim vstoupila do utkání na půdě favorita skvěle a po sedmi minutách se mohla radovat z jednobrankového vedení. Nejprve v samém úvodu zápasu Firbacherovi pokazil gólovou radost obránce, ale následně si hosté náladu vylepšili. Přímý kop totiž v sedmé minutě rozehrál Blecha na zadní tyč, kde byl Petr Breda a přesnou střelou rozvlnil síť – 0:1. Domácí se prezentovali povedenou hlavičkou Guby, ale jeho pokus zamířil jen do míst, kde byl připraven Vliegen.

O zhruba deset minut později vypálil Petr Průcha, ale jeho ránu tentokrát dokázal Neuman vyrazil mimo branku. Ve 23. minutě však Neumana zachránilo po přímém kopu Průchy břevno! Této šance málem vlašimští litovali, ale Guba opět nedokázal zamířit přesně. A tak mohli opět úřadovat hosté. Obránce nepohlídal ve 41. minutě Michala Vránu, který se dostal do pokutového území a přesnou ranou zvýšil vedení Vlašimi – 0:2. V nastavění mohl korigovat Holiš, ale Vliegen míč dokázal zastavit včas.

Domácí tým sáhl o poločase hned ke čtyřem změnám v sestavě, ale vše se minulo účinkem. Ve 49. minutě zahrála přímý kop Filip Blecha a jeho střela vymetla šibenici domácí svatyně – 0:3. Pohodlný náskok však nezůstal na straně Vlašimi dlouho. O tři minuty později z přímého kopu snížil Roman Haša – 1:3. Následně se domácí radovali z kontaktní branky, ale ta nebyla pro ofsajdové postavení zakončujícího hráče uznána.

Úřadovat tedy opět mohlo středočeští borci. Firbacher to zkoušel hned dvakrát, ale brankář Neuman byl vždy proti a nepřipustil další změnu skóre. Postupem času se Karviná dostávala do tlaku, ale obrana v čele s brankářem Oliverem Vliegenem si počínala nakonec bezchybně. Vlašim tak dokázala přehrát Karvinou a po výhře 3:1 postupuje do další fáze domácího poháru.