Sérii bez výhry má Vlašim šanci zlomit proti Pardubicím!

Šest zápasů trvá série Vlašimi bez vítězného utkání. Tým trenéra Petra Havlíčka by tak již konečně rád zabral a slavil výhru. Šanci dostanou hráči aktuálně devátého celku tuto sobotu při domácím utkání proti týmu z Pardubic.

Vlašim měla na dosah výhru v posledních dvou duelech. V neděli doma vedla 2:0 nad první Opavou, ale slezský tým dokázal v posledních minutách vyždímat ze své převahy maximum a dokázal vyrovnat na 2:2. Podobně si Vlašim vedla ve středečním utkání na půdě Ústí nad Labem. Středočeský tým šel do vedení, které však v poslední deseti minutovce neudržel a nakonec podlehl svému soupeři 1:2. Druhý poločas jsme byli lepší, naše dobrá hra vygradovala vstřeleným gólem. Následně se nám zranil hráč, vzhledem k tomu, že jsme již třikrát střídali, dohrávali jsme v deseti. Ústí se vrátilo k aktivní hře. Dvakrát jsme propadli, čehož soupeř využil a rozhodl zápas,“ smutnil po utkání trenér Vlašimi Petr Havlíček.

Jeho tým tak čeká na výhru dlouhých šest zápasů. “Máme nyní náročný program, který je však stejný pro všechny a my se budeme snažit urvat tři body v sobotu během zápasu s Pardubicemi,” říká odhodlaně Petr Havlíček. Zvítězit doma a ještě k tomu pře televizními kamerami by jistě bylo to nejlepší, co by mohli fotbalisté z Vlašimi v sobotu udělat.

Pardubický tým je oproti Vlašimi na vítězní vlně. Tým z města perníku vyhrál poslední tři zápasy a svými letošními výkony si vysloužil aktuálně třetí příčku v tabulce. Výbornou formu Pardubic odneslo ve středečním vloženém kole Táborsko, které obdrželo tři branky a odjíždělo s prázdnou.

Sobotní soupeři se v letošním ročníku utkali v 11. kole Fortuna národní ligy a vítězem podzimního klání byl tým Pardubic, který na svém stadionu pokořil blanické rytíře 2:0. O svém tehdejším vítězství rozhodl pardubický celek během prvního poločasu.

Poslední utkání Pardubic:

FK Pardubice – FC MAS Táborsko 3:0

Statistiky zápasu:

Branky: 12., 21. a 49. Fousek. ŽK: Linhart (Táborsko). Rozhodčí: Dubravský – Hock, Vlček. Diváci: 695.

Sestava Pardubic: Knobloch – Prosek, Šejvl, Jeřábek (C), T. Čelůstka – A. Fousek, Kovář (73. Látal), Řezníček, Mužík – P. Černý (82. D. Novák) – Huf (67. Sokol).

Poslední vzájemné utkání:

FK Pardubice – FC Sellier & Bellot Vlašim 2:0 (2:0)

Branky: 8. Petráň, 34. Ladra. ŽK: Jeřábek, Petráň, Sokol – Piško, J. Štochl, Wiesner, Fotr. Rozhodčí: Houdek – Kožár, Podaný. Diváci: 718.

Sestavy: Pardubice: Knobloch – Křapka, Piroch, Šejvl, Surzyn – Ladra, Jeřábek (C), Řezníček, Fousek (64. Sokol) – Petráň (88. Rybička), P. Černý (75. Mužík).

Vlašim: Nguyen – Piško, Wiesner, J. Štochl (C), Tusjak – Vodháněl, Janda, Hašek, Mil. Kadlec (70. Jeslínek) – Fotr, Hadaščok.