Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Šmejkal: Situace nebyla lehká, ale museli jsme se s ní vypořádat

Vlašimští fotbalisté nemají za sebou zrovna optimální období, ale již zítra mohou vyrazit po delší odmlce k dalšímu mistrovskému utkání. Tým ze středních Čech pojede dohrát doložené utkání 3. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY do dalekého Třince.

Vlašim naposledy odehrála mistrovské utkání v neděli 30. srpna doma proti Ústí nad Labem, které porazila 5:2. Následovala reprezentační přestávka a poté došlo k odložení hned dvou utkání z důvodů hygienického šetření v našem týmu. „Samozřejmě to pro nás nebyla příjemná situace, ale tahle doba prostě přináší i tyto věci. Nesmíme na to žehrat a smířit se s tím tak, jak to je,“ uvedl k situaci kolem dvou odložených utkání trenér Vlašimi Daniel Šmejkal.

Jeho tým se tedy mohl spokojit s tréninkovými jednotkami a jedním přípravným zápasem v omezeném počtu hráčů. „Hráči, kteří byli mimo, tak samozřejmě nebyli tolik vytížení a uvidíme, jak se nám nakonec podaří poskládat sestavu k zítřejšímu utkání na půdě Třince,“ uvedl k situaci v kádru šéf vlašimské lavičky. „Každý tým má své slabé i silné stránky a my se pokusíme najít ideální cestu k tomu, abychom byli úspěšní,“ dodal.

Během nechtěné přestávky Vlašim ulovila i dvě posily. Tým se rozrostl o obránce Lukáše Zukala a útočníka Marka Červenku. „Již dříve jsme avizovali, že chceme posílit obranu i ofenzivu. Zukyho jsme viděli a byli jsme s ním spokojeni, proto jsme se rozhodli jej přivést do našeho kádru. Marka Červenku znám z dřívějšího působení v béčku Slavie, Sokolova a Teplic. Odehrál zajímavé zápasy a dokázal se především v Sokolově i prosazovat. Já věřím, že je to typ útočníka, který nám dokáže pomoci v ofenzivě,“ uvedl na adresu nových hráčů Daniel Šmejkal.