Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Sobotní dopoledne nabídne souboj Vlašimi s týmem Vyšehradu

Tentokrát sobotní dopolední utkání mají před sebou fotbalisté Vlašimi, kteří již zítra zajíždějí na stadion Slavoje Vyšehrad. Utkání celků ze spodních pater tabulky startuje na strahovském stadionu v 10:15.

Vlašimský tým zajíždí na stadion Evžena Rošického po sérii tři porážek v řadě s nelichotivým umístěním na 15. místě tabulky. ,,Situace není dobrá, ale pořád ještě máme na podzim čtyři zápasy, ve kterých je potřeba získat co nejvíc bodů. Nálada musí zůstat pozitivní a bojovná! Vidím kluky každý den na tréninku a každý si je vědom naší situace, nikdo nechce zůstat na spodku tabulky,” říká před utkáním s Vyšehradem kapitán Vlašimi Ladislav Janda. 

V posledních třech zápasech nedokázali ani jednou naplno bodovat ani hráči Vyšehradu. V minulém kole se jim ale na domácí půdě podařilo remizovat 1:1 s Jihlavou. Proti Vysočině si dokonce domácí pomýšleli na výhru. ,,Remízu beru jako ztrátu. Podle mě jsme byli lepším týmem a hráli, co jsme chtěli. Jihlavu jsme takřka k ničemu nepustili. Bohužel přišel docela nešťastný vyrovnávací gól,” hodnotil utkání pro webové stránky Slavoje Vyšehrad brankář Martin Otáhal. 

Zítřejší utkání je pro oba týmy určitě velmi důležité. ,,Asi to nebude moc krásný zápas, ale v naší situaci si nemůžeme vybírat. Prostě tam jedeme vyhrát, nemůžeme kalkulovat co a jak bude, prostě to na sto procent odmakáme a věřím, že na konci se budeme moci s klukama radovat ze zisku tří bodů,” říká před utkáním záložník Vlašimi Ladislav Janda. 

Vzájemná bilance:

Za posledních pět let na sebe oba soupeři v druhé nejvyšší fotbalové soutěži narazili celkem dvakrát. Bilance je vyrovnaná. První utkání na hřišti Slavoje skončilo porážkou středočeského celku 1:2, následná jarní odveta skončila výhrou Vlašimi 3:0. 

Poslední zápas Vyšehradu: 

Slavoj Vyšehrad – Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

Branky: 47. Nitrianský z pen. – 70. Smejkal. Rozhodčí: Hocek – Myška, Šimáček. ŽK: Nitrianský, Šandera – Javůrek. ČK: 81. Javůrek (Jihlava). Diváků: 412.

Sestava Vyšehradu: Otáhal – Šandera, Nitrianský, Švejdík, Jablonský – Verner, Kozel – Drobílek, L. Veselý (85. Vejvar), Laňka (89. Mareš) – Mashike.