Souboj s Líšní rozhodla penalta

Ani na potřetí se nepodařilo fotbalistům Vlašimi získat body. Ze sobotního utkání proti Líšni odešli svěřenci trenéra Martina Hyského s porážkou 1:2. Rozhodl o ní pokutový kop z poslední desetiminutovky zápasu.

Vlašim – Líšeň 1:2 (1:0)

Branky: 32. Langhamer – 72. Vandas, 82. A. Čermák (pen.).  ŽK: Smejkal, Toula, Halínský - Ulbrich, Matocha.
Vlašim: Vágner – Halinský, Breda, Hošek, Heppner (28. Lehoczki) – Smejkal (75. Šimeček), Langhamer, Suchan, Folprecht (66. Zinhasović), Rigo – Ugwu (66. Toula).
 Líšeň: Vajner – Pašek (70. Laczkó), M. Jeřábek, Černín, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich (60. Reteno Elekana), Machalík (70. Zikl), Matocha, Sokol – Vandas (83. Šumbera).

Domácí fotbalisté vstoupili do druhého domácího utkání letošní sezóny s novou posilou v sestavě. Martin Hyský od začátku nasadil do záložní řady Tomáše Smejkala, který přišel pod Blaník z Jablonce. Aktivitu a odhodlání jít pro tři body z úvodních minut Vlašim ve vedoucí branku nepřetavila. Nejprve se před brankou ve velké šanci nedokázal zorientovat Ugwu a po něm neuspěl se svou střelou ani Langhamer.

Udeřit tak mohlo na druhé straně, ale Ulbrich zamířil nad branku. První poločas nakonec rozhodla obrovská hrubka v souhře hostující obrany s brankářem Vajnerem. Toho dokázal dokonale využít domácí Daniel Langhamer, který míč dopravil do prázdné branky – 1:0. V závěru poločasu se ještě radoval Suchan, ale jeho branka pro ofsajd neplatila.

Po změně stran se domácím nedařilo podle jejich představ a Líšeň hned přispěchala se svou šancí. V 57. minutě Vandas pořádně protáhl Vágnera, který pohotovým zákrokem podržel svůj tým. Hra byla poté často přerušovaná pro velké množství nedovolených zákroků, ale standardní situace ani na jedné straně neznamenaly vážnější ohrožení branky.

Hosté se tlačili s postupujícím časem více do útoku a využít toho dokázal dokonale Tomáš Vandas, který uklidil míč z hranice vápna přesně k tyči – 1:1. Začínalo se tedy od začátku a více nebezpečno bylo před domácí brankou, kde opět musel čarovat Vágner proti střele Čermáka v 79. minutě.

Vlašimští hráči se snažili strhnout zápas na svou stranu a z toho pramenil rychlý kontr Líšně, který přerušil nedovoleným zákrokem ve vápně Halínský. Nařízený pokutový kop proměnil bez problémů Adrián Čermák – 1:2. V závěru zápasu hosté svůj náskok uhájili a získali třetí výhru v řadě.