Stále bez přemožitele, Vlašim – Opava 1:1

Ani v desátém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nepoznali fotbalisté Vlašimi hořkost porážky. V domácím prostředí tým Martina Hyského vyzval k souboji Opavu, která se sice dostala do vedení, které si dlouho držela, ale domácím se podařilo vyrovnat díky brance Martina Šuberta.

Vlašim – Opava 1:1 (0:1)

Branky: 69. Šubert - 16. Blecha. ŽK: Musil, Nogha - Helebrand, Málek.
Vlašim: Vágner - Sanneh, Kričfaluši, Breda, Heppner - Lacík (75. Badu Dankwah), Nogha, Šmiga (75. Biegon), Labík, Šubert - Singhateh.
 Opava: A. Richter – Kopečný, Janoščín (C), Helebrand, Hýbl – Blecha, Omale, Málek (88. Kadlec), Ondráček (77. Rataj), Rezek (59. Ščudla) – Vaněček (59. Velička).

Utkání na vlašimském stadionu nabídlo divákům celkem vyrovnaný fotbal a vydařenější vstup do utkání měli hostující fotbalisté, kteří vše korunovali v 16. minutě vedoucí brankou. Přesný pas dostal na vápno bývalý hráč Vlašimi Filip Blecha a míč umístil přesně – 0:1. Domácí hráče inkasovaná branky vyburcovala k ofenzivnějšímu pojetí hry a v nadějné pozici se ocitl například Barnabáš Lacík, který však prováhal ideální čas k zakončení. Vyrovnání mohl přinést samotný závěr poločasu, kdy se do míče hlavou opřel Singhateh a pořádně protáhl Richtera, který míč s vypětím všech sil vyrazil.

Druhý poločas nabídl přítomným divákům nudnější podívanou. Hra se odehrávala převážně ve středu pole. Šancí bylo na obou stranách pramálo, ale ta z 69. minuty stála za to. Na centr z levé strany si naběhl Martin Šubert, který lehkou tečí poslal míč do sítě – 1:1. Závěr zápasu nabídl snahu obou celků o vstřelení rozdílové branky, ale to se nepovedlo a zápas tak skončil spravedlivou remízou 1:1. Vlašim zůstává i nadále neporažena a je průběžně čtvrtá.