Třetí zápas, třetí remíza

Ke třetímu utkání letošního ročníku druhé nejvyšší soutěže nastoupili fotbalisté Vlašimi ve středu na stadionu Varnsdorfu. V dobře rozehraném duelu nakonec musel středočeský celek dvakrát dohánět náskok soupeře a tak se nakonec zrodila třetí remíza pro Vlašim.

Varnsdorf – Vlašim 3:3 (2:1)

Branky: 33. Labík (vlastní), 37. Gembický, 77. Firbacher - 4. Singhateh, 59. Breda, 88. Labík. ŽK: Švanda - Kričfaluši, Singhateh, Nogha, John.
 Varnsdorf: Vaňák – Švanda, Kubista, Kouřil (C), Ambler – Kříž (70. Dufek), Samko (85. Osaghae) – Gembický (70. Zálešák), Stránský, Michal (85. Omon) – Hodek (55. Firbacher).
 Vlašim: Vágner – Labík, Kričfaluši, Breda (C) (80. Tavares), F. Dostál – Onije (46. Solomon), Šubert (80. Biegon) – Šmiga, Beran, Nogha – Singhateh (46. Heppner).

Utkání hrané za hustého deště začalo lépe pro hosty z Vlašimi, za které nastoupil po prvé od svého zranění v základní sestavě Petr Breda, jenž s kapitánskou páskou nahradil Jiřího Kulhánka. Hosté se radovali už po čtyřech minutách hry, když se po centru z levé strany prosadil hlavičkou důrazný Ebrima Singhateh. Varnsdorf se snažil ihned odpovědět, individuální akce Gembického ve 20. minutě ale úspěch neslavila. Naopak zahrozila Vlašim poté, co byl Ambler málo razantní při hraní malou domů, čímž namazal Šubertovi na střelu. Pohotový Vaňák ale držel naděje svého týmu.

Kotlina se poprvé radovala po půl hodině hry. Varnsdorf zahrával standardní situaci dva metry za hranicí šestnáctky a míč letící na hranici malého vápna si do sítě nešťastně srazil Albert Labík – 1:1. Další gólová radost přišla jen o pět minut později. Dlouhý pas za obranu propadl až k Dominiku Gembickému, který razantní střelou pod horní víko poslal svůj tým do vedení.

Vlašim udělala do druhého poločasu hned dvě změny v sestavě. Ze hřiště odešli Onije a Singhateh, jejich místo zaujali Solomon a Heppner. A bylo to znát. Hosté ožili, byli aktivnější a častěji na míči. Na vyrovnávací branku se čekalo do 60. minuty, když si na centr na přední tyč naběhl Petr Breda a hlavičkou zavěsil na 2:2. Ke střídání poté sáhl i varnsdorfský kouč Miroslav Holeňák, který se snažil posílit ofenzivu. A jeho tah mu vyšel. Stránský v 77. minutě sice trefil pouze vyběhnuvšího Vágnera, dobíhající Filip Firbacher ale neměl s uklizením míče do sítě sebemenší problém.

Hosté nesložili zbraně a bojovali do poslední minuty. Poslední slovo měl Albert Labík, který v 87. minutě odčinil vlastní branku z prvního poločasu a rozdělil body mezi oba celky.

(zdroj: fnliga.cz, Tomáš Secký)