Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Turnaj Champions Trophy 2019 Qualifier

V sobotu 18. května se tým FC Sellier & Bellot Vlašim U10 představil na turnaji Champions Trophy 2019 Qualifier, který se konal v rakouském městečku Katsdorf nedaleko Lince. Na turnaji se představilo celkem 20 týmů, které byly rozděleny do čtyř skupin po pěti týmech. Konečné boje vynesly vlašimskému celku 13. místo.

Kromě Vlašimi byli všichni soupeři z Rakouska. Vlašim tedy byla jediným zahraničním účastníkem. V základní skupině hrál každý tým s každým 15 minut ve formátu 6+1. Do čtvrtfinále postupovaly z každé skupiny dva nejlepší týmy, ostatní hrály o celkové umístění.

Mladí hráči si museli hned od začátku turnaji zvykat na odlišná pravidla. Oproti českým pravidlům, stanovenými FAČRem, se totiž v Rakousku může v této kategorii chytat malá domů do ruky, rozehrávka od branky se může vykopávat z ruky a to i přes půlící čáru.

Kluci se museli s těmito odlišnostmi vyrovnat, stejně tak i s kvalitou prvního soupeře, kterým byl tým FC Juniors Oberösterreich. V zápase kluci udělali několik hrubých chyb, které soupeř dokázal potrestat, naopak Vlašim své šance nevyužila. V dalším zápase mladé pušky od Blaníku celkem jednoznačně porazili tým SPG Wartberg / Tragwein Juniors. Ve třetím utkání hráli o druhé postupové místo ze skupiny s týmem ASKÖ Oedt. V utkání šla Vlašim do vedení, ale soupeř vývoj otočil. Kluci dokázali ještě vstřelit vyrovnávací branku, ale v poslední minutě po vlastní nepozornosti inkasovali a tato branka se v dalším vývoji ukázala jako rozhodující v tom, že vlašimský tým se do čtvrtfinále nepodíval. V posledním utkání ve skupině kluci pohodlně porazili domácí tým Katsdorf Juniors U10, ale v celkovém součtu výsledky ve skupině stačily jen na 3. místo.

Výsledky ve skupině:
FC S&B Vlašim – FC Juniors Oberösterreich 1:5
FC S&B Vlašim – SPG Wartberg / Tragwein Juniors 3:0
FC S&B Vlašim – ASKÖ Oedt 2:3
FC S&B Vlašim – Katsdorf Juniors U10 5:0

V dalších bojích o 9. – 20. místo jediný český zástupce nastoupil proti týmu FC Blau Weiss Linz, který zvítězil nakonec těsně 1:0. Tento výsledek poslal Vlašim do skupiny, která hrála o 13. místo. Nejprve vlašimští přehráli tým SPG Pregarten 2:0 a o konečné 13. místo po boji porazili tým Fussballschulle Oberösterreich 2:1.

Hodnocení turnaje očima realizačního týmu:

Celkově měli kluci určitě navíc, než „jen“ na 13. místo, jelikož je nikdo v poli nepřehrál, ale v poslední době nám schází větší zápal do hry, což se projevuje v nedostatečném pohybu a důrazu a nedaří se nám správně vyhodnotit, kdy je lepší se prosadit individuálně nebo hru zrychlit přihrávkou. Co je potřeba vyzdvihnout byla výborná organizace a atmosféra celého turnaje.

Turnaje se zúčastnili: Jakub Říha, Jiří Matějka, Radim Mach, Jiří Šimánek, Marek Brabenec, Tomáš Hanuš, Štěpán Zvára, Lukáš Musil, Lukáš Štauber, Antonín Fulín a Daniel Šípek. Trenéři: Petr Štětina, Petr Štauber a Miroslav Hanuš.