V generálce jsme nestačili na Pardubice

Poslední přípravné utkání před startem druhé nejvyšší fotbalové soutěže odehráli fotbalisté Vlašimi. Soupeřem pro poslední vystoupení v rámci letní přípravy byl výběru trenéra Martina Hyského prvoligový celek z Pardubic.

Pardubice – Vlašim 2:0 (1:0)

Branky: 43. Černý, 81. Huf.

Sestavy: Pardubice: Letáček – Prosek (55. Halász), Čihák, Toml (46. Lupač), Čelůstka (46. Šejvl) – Jeřábek (C) – Kostka, Solil (27. Beran), Červ, Sláma – Černý (55. Huf).
Vlašim: Vágner – Zukal, Křišťan, Zlatohlávek, Zinhasović, Višinský, Breda, Kozel, Broukal, Blecha, Červenka. Střídali: Janda, Rigo, Starý, Jíra, Alijagič.

Vlašim se proti prvoligovému soupeři opět nadechla k odvážnému výkonu a odměnou jí byla šance z desáté minuty. Rychlý brejk zakončoval Tomáš Zlatohlávek, ale jeho pokus tentokrát branku o kousek minul. Vlašim si počínala v úvodu utkání aktivněji, ale Zinhasovičův pas našel jen záda spoluhráče a přesná nebyla ani přihrávka Višinského.

I další velká šance patřila hostujícímu celku. Ve 33. minutě byl opět na konci rychlé akce Tomáš Zlatohlávek, ale míči se včas do cesty postavil brankáře Letáček a uchránil tak svůj tým od pohromy. Ta naopak přišla dvě minuty před koncem poločasu na druhé straně. Domácí Pavel Černý si ve vápně dobře pokryl míč a střelou z otočky poslal domácí do vedení – 1:0.

Po změně stran se Vlašim i nadále prezentovala sympatickým výkonem a odměnou ji mohlo být vyrovnání, ale míč po parádní akci skončil pouze v boční síti! Vlašim se snažila o vyrovnání, ale její akce bohužel neskončili vytoužený gólem. Tak se nakonec devět minut před koncem prosadil David Huf a dal tak výsledku konečnou podobu.