V neděli na sebe narazí sousedé z tabulky

Nedělní utkání 27. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Vlašimí a Vyšehradem zle také nazvat soubojem sousedů v tabulce. Na stadionu v Kollárově ulici na sebe narazí aktuálně jedenáctý a dvanáctý celek tabulky. Lepší výchozí pozici před zápasem mají domácí hráči. Výkop utkání je stanoven na 17:00.

Vlašim vstupuje do utkání z jedenáctého místa a ziskem třiceti bodů. Po jednobrankové porážce v Hradci Králové se domácí budou chtít určitě vrátit zpět na vítěznou vlnu a navázat na předchozí úspěchy v podobě čtyř zápasové série bez porážky. Právě díky této sérii se Vlašim vyvlékla z přímého ohrožení sestupem a vybudovala si pohodlný náskok. „Nechceme určitě ale polevit a body chceme sbírat i v dalších zápasech,“ měl jasno po posledním utkání na domácím stadionu trenér Daniel Šmejkal.

Vlašim na svém stadionu navíc přivítá soupeře, který na první výhru ve středočeském městě stále čeká. Na svém stadionu s Vyšehradem Vlašim ztratila body pouze jednou. Jak uvedl soupeř na svém webu, tak před třiadvaceti lety Vyšehrad uhrál na stadionu remízu 1:1. Nyní se Šemíci budou snažit urvat tři body na svou stranu a tuto černou sérii ukončit. „Budeme bojovat, abychom se znovu dostali na vlnu, kdy jsme čtyřikrát za sebou zápas co zápas bodovali,“ uvedl trenér Slavoje Oldřich Pařízek na klubovém webu.

Poslední vzájemné měření sil na podzim 2019 skončilo v Praze porážkou Vlašimi 1:2. Tehdy se před koncem poločasu Vyšehrad prosadil z pokutového kopu. Vlašim reagovala po přestávce rovněž brankou z penalty. Nakonec však domácí tým dokázal vytěžit ze zápasu směřujícího do smírného konce tři body. V 86. minutě totiž dokázal rychlý protiútok proměnit Čvančara.

Nedělní utkání startuje v Kollárově ulici v 17:00.