Aktuality

Aktuální informace a oznámení

V neděli na sever Čech do Varnsdorfu

K dalšímu utkání v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyrazí v neděli fotbalisté Vlašimi. Tentokrát soubor Daniela Šmejkala zavítá na půdu severočeského Varnsdorfu.  Zápas startuje v 16:00. 

Při pohledu na tabulky není třeba více rozebírat fakt, že pro oba celky se jedná o důležitý zápas. Vlašim jede na venkovní hřiště po prohře 0:2 doma s Třincem. Utkání blaničtí rytíři prohráli po dvou pokutových kopech soupeře. “Trošku jsem promarnili první poločas a když se zápas lámal, tak nám nebyl uznán vyrovnávací gól, což vedlo k naší nervozitě a po druhé penaltě bylo jasno,” hodnotil utkání s Třincem trenér Šmejkal. “Udělali jsme čtyři body a teď prohráli. Zatím vše není optimální, což je dáno i tím, že jsme ve Vlašimi krátkou dobu na to, aby vše bylo podle našich představ. Máme před sebou ještě dost práce a musíme jít dál. V neděli nás čeká další zápas,” uvedl trenér Vlašimi. 

Další utkání proti aktuálně poslednímu celku tabulky z Varnsdorfu však neslibuje lehký souboj. Severočeský celek prohrál posledních pět utkání a právě v souboji se čtrnáctou Vlašimí bude chtít vyhrát a odrazit se od poslední příčky. V posledním duelu výběr trenéra Davida Oulehly podlehl v Praze Vyšehradu 1:3. 

Rozložení sil v tabulce:

 

Vzájemná bilance:

Vzájemná bilance obou celků za posledních pět let vyznívá mírně pro vlašimské barvy. Deset utkání skončilo ve čtyřech případech výhrou Vlašimi, třikrát se body dělily a třikrát se ze tří bodů těšili hráči Varnsdorfu. Nejvyšší výhru má na konce Vlašim, která loni na podzim doma severočeský tým porazila 4:1. Největší porážku od nedělního soupeře utrpěla Vlašim v sezóně 2014/2015 doma, kdy prohrála 1:3.

Poslední vzájemné utkání: 

Varnsdorf – Vlašim 0:2 (0:2) 

Branky: 9. Fotr, 34. Fortelný. ŽK: Rudzan – Fotr, Kučera. Diváci: 405. Rozhodčí: Machálek – Poživil, Váňa.

Sestavy: Varnsdorf: Porcal – Zbrožek (83. Barac), M. Richter, Kouřil, Rudzan – Kodeš, Bláha – Dordić (78. Kim), Kocourek, Rudnytskyy – Ondráček (64. Schön).  

 Vlašim: Řehák – Mil. Kadlec, Šabanov, Chervak, Mizerák – Plachý, Janda (84. Dao), Skopec, Fortelný (46. Pavlík), Kučera (66. Badocha) – Fotr.