Aktuality

Aktuální informace a oznámení

V pátek vyrážíme na sever!

Po reprezentační přestávce se opět rozjedou profesionální fotbalové soutěže a to znamená, že svůj další zápas mají před sebou i fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim, kteří se v pátek v rámci 11. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY představí na hřišti FK Ústí nad Labem. 

FK Ústí nad Labem 

Severočeský celek chtěl před zahájením letošního ročníku druhé nejvyšší fotbalové soutěže navázat na minulé roky, kdy se tým prezentoval dobrými výkony, které v posledních třech letech vynesly severočeskému celku dvakrát páté místo. Realita je v současné době taková, že svěřenci trenéra Davida Jarolíma zaujímají ne zrovna lichotivou dvanáctou příčku v tabulce se ziskem deseti bodů.

Arma dokázala v deseti odehraných zápasech jen dvakrát zvítězit a poslední dva zápasy prohrála. Nejprve doma vysoko 1:6 s Brnem a poté nejtěsnějším možným rozdílem 0:1 na hřišti Vyškova. Pomoci nabrat síly měla právě reprezentační přestávka. „Díky přestávce můžeme zapracovat na uvolnění tak, abychom měli opět radost ze hry a nenakopávali balóny. Chceme se prezentovat kombinační hrou, musí z nás sršet i trocha sebevědomí,“ nechal se slyšet pro klubový web po utkání ve Vyškově trenér severočeskému celku David Jarolím.

FC Sellier & Bellot Vlašim 

Vlašimští fotbalisté se od začátku sezóny drží svých cílů a přání, kterými bylo držet se na čele tabulky. Středočeský celek po deseti odehraných kolech drží pátou pozici v tabulce se ztrátou jediného bodu na druhý Varnsdorf. „Držíme se pořád v té první šestce, což je dobré. Do konce podzimu nám zbývá šest kol a my se budeme snažit hrát co nejdéle nahoře,“ říká před zápasem v Ústí útočník Marek Červenka.

Poslední utkání vlašimského celku nabídlo divákům remízu 1:1 s exligovou Příbramí. „Pro nás to je ztráta dvou bodů. Myslím, že jsme byli v tom utkání jednoznačně lepším týmem,“ vrátil se k poslednímu ligovému utkání Červenka, který se chtěl společně s celým týmem na zápas v Ústí především kvalitně připravit. „V Ústí chceme bodovat. Ve druhé lize jsou týmy vyrovnané a je jedno s kým hrajete. Já si myslím, že kvalitu na to, abychom tam vyhráli máme,“ nechal se slyšet osmadvacetiletý útočník Vlašimi.

Vzájemná bilance

Od roku 2009 na sebe oba páteční soupeři narazili celkem ve dvaadvaceti mistrovských zápasech. Lépe jsou na tom hráči ze severních Čech, kteří dokázali zvítězit v deseti duelech. Pět zápasů skončilo remízou a sedmkrát se z výhry radovala Vlašim. Skóre je 25:28 z pohledu Vlašimi.

Utkání 11. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi FK Ústí nad Labem a FC Sellier & Bellot Vlašim začíná v pátek 15. října v 18:00 na Městském stadionu v Ústí nad Labem.