Aktuality

Aktuální informace a oznámení

V pohárovém utkání vyzve Vlašim Jablonec

Osmifinálové utkání mezi FC Sellier & Bellot Vlašim a FK Jablonec má na programu tuto sobotu od 14:00 tuzemský fotbalový pohár MOL Cup. Vlašimští hráči v osmifinále narazí na přední prvoligový celek a zpestří si tak aktuální reprezentační přestávku. 

FK Jablonec

Letošní cestu MOL Cupem měl Jablonec zahájit ve třetím kole utkáním proti druholigové Líšni. Zápas, který byl původně na programu na počátku října byl nakonec dvakrát odložen. Na podzim kvůli epidemiologické situaci a v únoru poté kvůli klimatickým podmínkám. Ke třetímu utkání nakonec nedošlo, protože Líšeň vzhledem k termínové listině svůj boj vzdala. Jablonec tedy postoupil do osmifinále poháru bez boje.

Prvoligový celek ze severu Čech není nutno zdlouhavě představovat. Tým vedený trenérem Petrem Radou patří k předním českým fotbalovým týmům a v aktuální sezóně nejvyšší fotbalové soutěže si vede skutečně na výbornou. Po odehraných třiadvaceti zápasech okupují jablonečtí třetí místo.

Jablonec tedy vyrazí do Vlašimi v dobrém rozpoložení. Chybět výběru trenéra Rady budou hráči, kteří si plní reprezentační povinnosti. „Samozřejmě chceme postoupit, to je pro nás na prvním místě. Teď si musíme odmyslet ligu, že máme nějakou sérii, tohle je úplně jiná soutěž. Sice hrajeme s druholigovým týmem, ale tyhle rozdíly se mažou. Čeká nás těžké utkání, máme některé hráče v reprezentacích, ale s tím jsme počítali. Na zápas jedeme o den dřív a všechno podřizujeme tomu, abychom postoupili,“ říká před zápasem trenér severočeského celku Petr Rada v rozhovoru pro klubový web.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Vlašim v letošním ročník MOL Cupu figuruje od 1. kola, kdy si poradila s týmem Velkých Hamrů (2:0). Následoval kontumovaný zápas se Srbicemi a ve 3. kole pak překvapivě hladký postup přes prvoligovou Karvinou (3:1).  Překvapení zařídili na půdě soupeře svými brankami Petr Breda, Michal Vrána a Filip Blecha.

Co se týče druhé ligy, tak zde Vlašim po nedělní výhře 1:0 nad Třincem aktuálně okupuje sedmou pozici. „Jsme rádi, že se nám podařilo utkání zvládnout a určitě se zvedla nálada v kabině a teď se těšíme na utkání s Jabloncem,“ řekl obránce Vlašimi Jakub Štochl, který v minulosti právě na severu Čech působil. „Je to tak, ale už je to dlouhá doba a moc lidí tam už neznám. Nějakou odměnu pro kluky v případě úspěchu samozřejmě vymyslím,“ usmíval se zkušený stoper středočeského celku.

„Na zápas se samozřejmě těšíme. Podařilo se nám postoupit v Karviné, ale teď nás čeká ještě o třídu lepší soupeř, který má svou kvalitu a já pevně věřím, že dokážeme s takovým týmem odehrát dobré utkání,“ uvedl trenér Vlašimi Daniel Šmejkal před utkáním s tím, že jej mrzí, že se na takový zápas nemohou dostavit fanoušci. „Mrzí nás, že fanoušci nemohou na stadion a budeme se snažit udělat maximum, abychom je potěšili alespoň na dálku,“ shodují se hráči FC Sellier & Bellot Vlašim.

STREAM ZE ZÁPASU!

Utkání mezi Vlašimí a Jabloncem startuje v sobotu 27. března ve 14:00 a vysílat jej bude živě sázková kancelář Tipsport. Nicméně vedení Vlašimi se podařilo po dlouhých jednáních vyjednat vysílání i pomocí našeho webu. „Vzhledem k vysílacím právům a následné dohodě, kterou se podařilo vyjednat našemu vedení, se zápas na našem webu bude vysílat s určitým zpožděním oproti reálnému času,“ vysvětluje situaci tiskový mluvčí vlašimského klubu Jiří Paýr. „Udělali jsme maximum možného, abychom vyšli co nejvíce vstříc našim fanouškům. A děkujeme všem zainteresovaným za jejich přístup,“ dodal.