Aktuality

Aktuální informace a oznámení

V posledním domácím utkání podzimu Vlašim hostí Viktorku Žižkov

Poslední domácí zápas mají před sebou fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim, kteří na domácím stadionu v rámci 11. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítají tým Viktorie Žižkov. Hrát se bude na hlavním stadionu v Kollárově ulici od 13:30. 

Vlašimský celek si po těsné porážce s Jihlavou dojel zlepšit náladu do Prahy, kde v sobotu loupil na stadionu Slavoje Vyšehrad. Výhra se však nerodila lehce. Šemíci se dostali do vedení v prvním poločase a Vlašim až po vydařeném střídání v druhém dějství zápas otočila ve svůj prospěch. Díky zisku tří bodů si středočeský celek drží v tabulce průběžné sedmé místo se ziskem čtrnácti bodů.

Zítřejší soupeř ze Žižkova v letošním ročníku druhé nejvyšší soutěže vyhlásil útok na nejvyšší příčky. Tým od televizního vysílače se aktuálně pohybuje na třetím místě tabulky s osmnácti body s bilancí šesti výher a čtyř porážek. I přes tento fakt přišlo nedávné rozhodnuti o odvolání Zdeňka Haška z pozice trenéra. Od utkání s Líšní (22.11.) vede tým David Vavruška. „Tým klesl po sedmém kole na páté místo, prohrál tři z posledních čtyř utkání a herní projev také neodpovídal představám nás a jistě ani fanouškům. Ztráta na první místo narostla a sezona je letos navíc extrémně krátká. Museli jsme zareagovat. Dát mužstvu nový impuls,“ nechal se na klubovém webu slyšet předseda Viktorie Žižkov Milan Richter.

Po příchodu nového trenéra Žižkov dvakrát zvítězil shodně 3:1, ale v posledním utkání nestačil na domácí půdě Dukle, která vyhrála pražské derby 2:0. Viktorka tak určitě bude chtít ve Vlašimi uspět a napravit nepovedený zápas. „Jak jsem v minulosti říkal. Ve druhá liga je nesmírně vyrovnaná a každý může porazit každého. My jdeme do každého utkání s tím, že chceme uspět, ale nečeká nás určitě lehké utkání,“ říká před utkáním trenér Vlašimi Daniel Šmejkal.

Poslední vzájemné utkání obou celků ze závěru loňského ročníku vyznělo lépe pro vlašimský tým, který zvítězil 1:0 po brance Svobody. I loňský podzimní duel vyhrála Vlašim. Ta doma slavila výhru 2:1.

Vzájemná bilance zítřejších soupeřů vyznívá lépe pro středočeský tým, který za posledních pět sezóny vyhrál šest duelů a pouze dvakrát odešel poražen.

Zápas 11. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Vlašimí a Viktorií Žižkov startuje zítra ve 13:30. Zápas opět budete moci sledovat pomocí živého přenosu na našem webu.