V přípravě stále neporaženi, Vlašim – Dukla 1:1

Vlašimští fotbalisté nepoznali ani ve třetím přípravném utkání přemožitele. Blaničtí rytíři tentokrát v mrazivém počasí přivítali na domácím umělém trávníku pražskou Duklu. Celkem pohledný fotbalový zápas nakonec skončil remízou 1:1, kterou zařídil z poslední akce zápasu domácí Petr Průcha.

VLAŠIM – DUKLA PRAHA 1:1 (0:0)

Branky: 90. Průcha – 69. Faleye. Rozhodčí: Švagr – Hádek, Dohnal.

Sestavy: Vlašim: 1. poločas: Řehák – Svoboda, Broukal, Štochl, Kozel – Marvis, Průcha, Dias, Breda, Vrána – Firbacher. 2. poločas: Řehák – Kozel, Zukal, Broukal, Sváta (76. Marvis) – Svoboda, Zinhasovič, Průcha, Křišťan – Červenka, Bassey.

Dukla: Kinský – Ayong, Piroch, Kovernikov (46. Fišl) – Souček, Doumbia, Barac (46. Chlumecký), Kozel (46. Koval‘), Buchvaldek (46. Šebrle) – Krunert, Faleye.

V úvodu zápasu měli více ze hry hráči hostujícího celku, kteří si vybojovali i několik rohových kopů, ale obrana Vlašimi si se snahami pražského celku dokázala poradit. Vlašimští dokázali zahrozit po jedné nenápadné akci, kdy Marvisův centr nakonec málem skončil v brance. Hosté odpověděli zakončením, které měl na svědomí Doumbia, ale branku minul. Domácí poté Marvisem napálili břevno, ale případný gól by pro ofsajd neplatil.

Druhý poločas přinesl celkem zajímavou podívanou na obě strany. Blízko gólu měli hosté po hodině hry, ale Řeháka zachránilo břevno. O chvíli později však již domácí brankář byl krátký na zakončení Sundaye Faleye – 0:1. Vlašim zbraně nesložila a dál se snažila hrát aktivně. Výsledkem byla šance Basseye, ale jeho pokus zamířil mimo tři tyče. Závěr zápasu přinesl i šanci pro Duklu, ale Řehák tentokrát Faleye skvělým zákrokem vychytal. V závěru to již vypadalo na výhru hostů, ale poslední minutě přinesla parádní kombinaci, kterou přesně zakončil Petr Průcha – 1:1.