Aktuality

Aktuální informace a oznámení

V sobotu Vlašim vyzve v přípravě Benešov

Dalším přípravným utkáním bude pokračovat zimní příprava fotbalistů z Vlašimi. Na umělém trávníku ve sportovním areálu Na Lukách přivítá výběr trenéra Ericha Brabce třetiligový SK Benešov. Regionální derby v zimní přípravě zakončí soustředění Vlašimi a startuje v sobotu 2. února v 11:00.

SK Benešov patří již mezi tradiční účastníky Fortuna ČFL. Benešovský klub prošel v posledním roce řadou změn, kdy tým opustila celá řada hráčů a třetiligový tým se musí stále více spoléhat na mladé hráče. I přes všechny překážky si svěřenci trenéra Laštovky vedou celkem slušně a během podzimu si vybojovali desátou příčku v tabulce třetí nejvyšší fotbalové soutěže.

V zimní přípravě zatím benešovští hráči odehráli tři zápasy. V prvním utkání podlehli prvoligové Dukle Praha 0:5. Chuť si výběr od Konopiště spravil výhrou 6:0 v zápase proti Sokolu Nespeky. Poslední utkání odehráli benešovští proti Kolínu, kde zvítězili 3:1. S bilancí dvou výher a jedné porážky jede Benešov v sobotu do Vlašimi.

FC Sellier & Bellot Vlašim pomalu načíná druhý měsíc zimního přípravného cyklu. Během dosavadního průběhu přípravy odehrál tým od hory Blaník celkem čtyři zápasy s bilancí tří výher a jedné porážky. Postupně si Vlašim smlsla týmy z Ústí nad Labem (3:1), Hradce Králové (2:1) a Písku (3:2). Jedinou porážku uštědřil Vlašimi prvoligový celek z Příbrami (1:2).

Sobotním utkáním proti Benešovu Vlašim uzavře soustředění, které tým absolvoval v jihočeské Třeboni. V Třeboni se ukázali i nově zkoušení hráči z Ruska – Ilja Shabanov a Ilja Gilyazutdinov. Novou pozici v týmu má i záložník Filip Blecha, jehož hostování se změnilo v přestup. “O dalším působení testovaných hráčů se rozhodne po soustředění v Třeboni,” uvedl kouč Erich Brabec.

Utkání mezi Vlašimí a Benešovem startuje v sobotu 2. února od 11:00 na UMT Luka ve Vlašimi.