Vítězné loučení s fanoušky

Vítězstvím 4:0 nad Chrudimí se loučili ve středu podvečer fotbalisté Vlašimi v domácím prostředí se svými fanoušky. Dvěma góly se v utkání blýskl Filip Horský.

Vlašim – Chrudim 4:0 (1:0)

Branky: 55. a 90.+2 Horský, 15. Vilotić, 50. Biegon. ŽK: Vilotić - Řezníček, Svoboda, Míka. ČK: Vilotić (VLA) Diváci: 268.
Vlašim: Kolář - Nogha, Vala, Vilotić, Halinský, Křišťan (65. Onije) - Musil (73. Šimeček), Suchan (73. Beránek), Biegon (65. Rigo), Horský - Solomon (46. Smejkal).
 Chrudim: O. Mach – Řezníček, Kodýdek (59. Bauer), Kesner (84. Straka), Sotorník – Průcha (77. Jančura), Látal (59. Jedlička), P. Juliš (59. Záviška), Skwarczek – Míka, Svoboda.

Přímý souboj o střed tabulky začal lépe pro fotbalisty Vlašimi, kteří byli v úvodních minutách na hrací ploše více vidět. A za svoji aktivní hru byli domácí odměněni po čtvrthodině hry, kdy vyslal zpoza šestnáctky parádní ránu srbský obránce Stefan Vilotič, jenž prostřelil brankáře Ondřeje Macha.

O chvilku později mohlo být ještě veseleji. To se míč po zásahu chrudimské obrany odrazil na nohu nejlepšího střelce Vlašimi a kapitána v jedné osobě Jana Suchana, jemu ale zakončení nevyšlo a skončilo mimo branku, stejně jako zakončení Valy krátce před poločasem. Největší chrudimská šance přišla ve 39. minutě, kdy se do míče opřel chrudimský zadák Václav Svoboda a prudkou ranou nechal vyniknout domácího brankáře Koláře.

Po pauze bylo ve Vlašimi pořádně rušno. Domácí celek totiž vměstnal další dvě vstřelené branky do rozmezí pěti minut a tím prakticky rozhodl o svém vítězství. Nejprve využil pěkné akce Suchana Erik Biegon, chvíli na to pro změnu vystřihl perfektní lob přes chrudimského gólmana Filip Horský.

Poslední minuty rozvášnila situace z 80. minuty, kdy autor první branky Stefan Vilotič dostal druhou žlutou kartu a odešel do sprch předčasně. Ani krátkou přesilovou hru ale Chrudimští v čestnou branku nepřeměnili. Naopak v nastavení ještě inkasovali z nohy Filipa Horského po ukázkové kombinaci čtvrtou branku.

Vlašim nakonec zvítězila nad Chrudimí výsledkem 4:0, přerušila sérii tří porážek v řadě a posunula se v tabulce na deváté místo.

Zdroj: Petr Dejnožka, fnliga.cz