Vlašim byla blízko vítězství, nakonec se urodila remíza

Úvodní domácí zápas mají za sebou fotbalisté Vlašimi, kteří doma přivítali Zbrojovku Brno. V těžkých podmínkách pro zápas nakonec Vlašim byla velmi blízko senzační výhry, ale hosté se po druhé inkasované brance rychle vrátili do zápasu a následně díky pokutovému kopu vyrovnali na konečných 2:2.

FC Sellier & Bellot Vlašim – FC Zbrojovka Brno 2:2 (1:0)

Branky: 17. Fotr, 74. Selemani – 75. Piško (vla.), 79. Magera (z pen.).  ŽK: Plechatý, Hadaščok - Pavlík. Rozhodčí: Machálek – Fišer, Kožár. Diváci: 1.095.
Vlašim: P. Le Giang – Pavlík, Piško, Plechatý, Mizerák – Ivanko-Macej (72. Kučera), Janda, Mareček, Badocha – Fotr (60. Selemani), Hadaščok (89. Fortelný).
Brno: Melichárek – Jakub Šural (64. Lutonský), Pavlík, Vraštil, Štepanovský – Bariš, Eismann, Kříž (71. L. Krejčí), Bartolomeu – Zikl (46. Růsek), Magera.

Vlašim chtěla před svými fanoušky v úvodním kole vyhrát a tento cíl byl velmi blízko. Ovšem fotbal je hra záludná a někdy připraví nečekané věci. Od úvodního hvizdu se aktivněji prezentovali hostující fotbalisté, kteří si vypracovali územní převahu, ale domácí obrana poctivě bránila. Trpělivé vyčkávání na útok domácím vyšlo na výbornou. Vojtěch Hadaščok dobře napadl rozehrávku soupeře a z následného brejku poslal svůj tým do vedení Oskar Fotr. Netrvalo dlouho a z dalšího rychlého útoku mohlo znovu udeřit. Tentokrát si však obrana Zbrojovky dala více záležet.

I hosté si vytvořili několik šancí, ale v té první zastoupil Le Gianga na brankové čáře obránce a při druhé velké šanci, kdy z přímého kopu vystřelil tvrdě Bartolomeu, výborně zasáhl právě brankář Vlašimi. Jihomoravané se hnali za vyrovnáním, které chtěli stihnout do poločasu, ale zbylé minuty prvního dějství si Vlašim dobře pohlídala a do kabin odcházela spokojeněji.

Ve druhém poločase se obrázek hry moc nezměnil. Hostující celek byl o poznání aktivnější a Vlašim vynikala neprostupnou a dobře organizovanou obranou. Tým Petra Havlíčka na svou šanci opět čekal a mohlo to být po centru Jandy zajímavé, ale nikdo z trojice Hadaščok, Selemani, Ivanko na míč před brankou nedosáhl. Na své si fanoušci přišli až v 74. minutě, kdy Selemani našel Jandu, který se prokombinoval až do vápna, kde našel zpětnou přihrávkou Ahingu Selemaniho, který zvýšil na 2:0. Na vlašimském stadionu vypukla euforie a v kotli hostí hrobové ticho. Situace se však již brzo měla obrátit.

Solidní divácká návštěva v zápětí sledovala nepřehlednou situaci uvnitř pokutového území Vlašimi a z tohoto závaru pramenil nešťastný vlastní gól Milana Piška. Domácí znervózněli a hned po další akci došlo k faulu na hranici pokutového území a hlavní rozhodčí vše vyhodnotil jako pokutový kop. K míči se postavil zkušený Lukáš Magera a nedal Le Giangovi šanci. Euforie fanoušků Brna byla znatelná a ti se hned dožadovali třetí branky. Domácí byli v šoku, ale i přes to byly poslední minuty zajímavé na obou stranách. Oba celky se hnaly za třetí brankou a blízko byli domácí po přihrávce Jandy. Před prázdnou brankou však nikdo v modrém nebyl a hosté se mohli vrhnout do svého snažení, které však branku rovněž nepřineslo.

Vlašim tak remizovala ve velmi zajímavém duelu na domácím stadionu se Zbrojovkou Brno 2:2 a v příštím kole zajíždí výběr Petra Havlíčka na půdu Dynama České Budějovice.