Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim čeká v přípravě derby s Benešovem!

Sobotní dopoledne se ve Vlašimi ponese v duchu dalšího přípravného zápasu. Jenže se nebude jednat o ledajaký zápas! Na umělou trávu do Vlašimi přijede odvěký rival z Benešova! Regionální derby patří mezi tradiční program přípravy obou celků před zahájením mistrovských utkání. Zápas startuje zítra v 10:15.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Vlašim má za sebou více než polovinu zimní přípravy a realizační tým ve složení Daniel Šmejkal, Vasil Boev a Vladimír Kout již vše směřují ke startu jarní části druholigové soutěže. “Tréninkové jednotky již směřujeme k prvnímu mistrovskému utkání,” potvrdil Daniel Šmejkal.

V dosavadním průběhu zimní přípravy Vlašim odehrála celkem šest utkání s bilancí 4 výher a dvou porážek při skóre 25:8. Vlašim dokázala porazit Písek (10:0), Admiru (2:1), Živanice (6:0) a Štěchovice 5:1. Porážky tým Daniela Šmejkala zaznamenal proti Mladé Boleslavi (0:3) a s pražské Dukle (2:3).

I kádr Vlašimi dostává reálné obrysy. Z původních hráčů, kteří v týmu zahájili testy zůstal Jan Kadlec, Dominik Hašek a Michal Vrána. Nedávno se k týmu připojil ještě David Šnajdr ze Sparty a od pondělí s týmem trénuje i Jan Záviška s pražských Bohemians. “V současné době probíhají jednání a určitě ještě není nic definitivního. K týmu by se před utkáním s Benešovem měl připojit ještě jeden hráč ze zahraničí,” uvedl po středečním duelu trenér Daniel Šmejkal.  

SK Benešov

Benešovský celek se v posledních letech zařadil mezi stabilní účastníky třetí nejvyšší fotbalové soutěže a rovněž patří i k tradičním soupeřům vlašimského týmu v přípravách. Před zahájením letošní sezóny během letní přípravy dokonce benešovský tým vyhrál nad Vlašimí 3:2. Ševci tedy mají svým soupeřům co vracet. 

Tým kolem trenéra Josefa Laštovky byl pro letošní sezónu zařazen v ČFL do skupiny A, kde po podzimní části okupuje 13. místo. Zimní přípravu zahájil benešovský celek na začátku ledna a od té doby odehrál šest přípravných duelů s bilancí dvou porážek, čtyř výher a skóre 14:12. 

Utkání mezi Vlašimí a Benešovem startuje v sobotu 15. února na UMT ve Sportovním areálu Na Lukách od 10:15 minut. Důležité informace z utkání bude přinášet ve své online reportáži web www.onlajny.com.