Vlašim dvakrát vedla, nakonec veze remízu z Tábora!

Páté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavedlo fotbalisty Vlašimi na fotbalový stadion do Tábora, kde se tým vedený Miloslavem Brožkem utkal s týmem FC MAS Táborsko. Vlašimští hráči dvakrát v utkání vedli, ale nakonec vezou z jihu Čech bod za remízu 2:2.

Táborsko – Vlašim 2:2 (1:1)

Branky: 30. Musiol, 81. Ndiaye – 24. a 56. Hadaščok. ŽK: Vandas P. Pilík, Ngimbi, Ch. Frýdek - Kadlec, Piško, Janda, Hadaščok, Fortelný, Plachý. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Fišer.
Táborsko: Toma – Šandera, Navrátil (C), Ngimbi, Klusák – Ch. Frýdek, M. Kučera, Pfeifer (58. Ndiaye) – P. Pilík (74. Berešík), Musiol, Vandas.
Vlašim: Le Giang – Plechatý, Piško, Mizerák, Kadlec – Janda, Mareček (90+2. Badocha), Ivanko-Macej (36. Plachý), J. Štochl (C) – Hadaščok (84. Fotr), Fortelný.

Utkání v Táboře začalo vyrovnanou partií. Nejprve se do šance dostali domácí, ale Šandera branku minul. Hosté dokázali odpovědět po centru Jandy, kdy zakončoval Lubomír Ivanko-Macej jen těsně vedle. Ovšem ve 24. minutě již udeřilo. Michal Toma dokázal pouze vyrazit míč před sebe, kde stál Vojtěch Hadaščok a svou ranou se nemýlil – 0:1. Domácí se okamžitě tlačili směrem kupředu a snažili se co nejrychleji vyrovnat. První šanci měl Musiol, ale ten zamířil nad břevno.

Domácí se však nevzdali a o chvíli později se již mohli naplno radovat. Šandera svým centrem našel Zbyňka Musiola, který složil reparát a vyrovnal. Vlašim zbraně nesložila a dokázala si do konce poločasu chvílemi vytvořit převahu, ale žádná z akcí neskončila vedoucí brankou.

Ve druhém dějství se lépe prezentoval středočeský celek. Hned z první akce mohla Vlašim udeřit. Do šance se dostal Hadaščok, ale tentokrát se Michal Toma zaskvěl a svým výborným zákrokem domácí podržel. V 56. minutě však došlo na souboj stejných hráčů a jako vítěz z něj vyšel Vojtěch Hadaščok, který poslal Vlašim podruhé do vedení. V té chvíli hosté ožili a byli lepším týmem, který kontroloval hru a domácí se jen těžko dostávali zpět do zápasu.

Táborsko postupem času přidalo na obrátkách a k vidění byla i šance Pilíka, ale Le Giang prokázal své kvality. V zápětí musel na druhé straně vykopávat míč z brankové čáry Toma. Nebýt jeho zásahu bylo s domácí týmem velmi špatně. S blížícím se koncem zápasu rostl i tlak domácích, kteří se tlačili do zakončení. Ke smůle hostí se přeci jen jedna z akcí ujala a Ibu Ndiaye vyrovnal – 2:2. Zápas tak nakonec skončil smírně.