Vlašim hladce přehrála Ústí 3:0

Souboj Vlašimi s aktuálně předposledním týmem tabulky, kterým je Ústí nad Labem byl v podstatě od začátku zápasu jasnou záležitostí ve prospěch družiny Martina Hyského. Vlašim od začátku dokonce diktovala tempo hry a nakonec zaslouženě vyhrála 3:0.

Vlašim – Ústí n. Labem 3:0 (2:0)

Branky: 17. Zlatohlávek, 19. Rigo, 51. Jurásek.  ŽK: Zinhasovič - Uličný. Diváci: 428.
Vlašim: Vágner – Icha, Broukal (62. Lehoczki), P. Breda, V. Svoboda – Jurásek (84. Solomon), Křišťan (62. Krunert), Zinhasović, Suchan (72. Toula), Rigo – Zlatohlávek (62. Gning).
Ústí nad Labem: J. Plachý – Brak, Kurka (46. Uličný), Kabancov (46. Strada), Čítek – Švanda, Jiránek, Miskovič, Ogiomade – A. Černý (58. Hudec), Emmer (75. Pražák).

Utkání měla od úvodního hvizdu Vlašim plně pod svou kontrolou. Už v sedmé minutě zahrozil Rigo, ale jeho rána se nevešla mezi tři tyče. O pár chvil později byl v šanci aktivní Jurásek, ale s Plachým obstřelil i branku Army. Skóre se nakonec měnilo až v 17. minutě. Domácí kapitán Breda našel nabíhajícího Juráska, který ještě posunul míč na Tomáše Zlatohlávka a ten otevřel skóre zápasu střelou do odkryté branky – 1:0. Netrvalo dlouho a Plachý lovil míč ze sítě podruhé, když odražený míč po Suchanově pokusu dopravil do sítě Tomáš Rigo – 2:0.

Vlašim i nadále dominovala a Matyáš Vágner měl minimum práce. Hosté se nedostali během úvodního poločasu ani k jedné střele na branku. Zato Vágnerův protějšek musel zasahovat při několika pokusech domácích fotbalistů, ale skóre se již neměnilo do přestávky.

Do druhého poločasu hostující realizační tým vyslal hned dva nové hráče, ale ani to obraz hry nezměnilo. Domácí byli jasně lepší a v 51. minutě dokázal navíc Matěj Jurásek využít ideální pas za obránce a sám před Plachým se nezmýlil – 3:0. První střelu na branku Vlašimi vyslala Arma až v 55. minutě, ale Vágner byl připravený.

To však bylo na dlouhou dobu jediné ohrožení domácí svatyně. Domácí se poté opět vrhli do útoku a zaměstnávali obranu. Největší šanci na zvýšení náskoku měl střídající Adam Toula, ale sám před brankářem neuspěl. Odchovanci domácího klubu se nedařilo překonat Plachého ani po přihrávce Gninga. Necelých deset minut před koncem ještě vystřelil Ogniomade, ale jeho pokus šel nad domácí branku.

V závěru zápasu se nic mimořádného na hřišti neudálo a Vlašim si v klidu pohlídala svůj náskok a připsala si tři body do tabulky, kde i nadále drží druhé místo.